Denně přistihneme opilé řidiče

BŘECLAVSKO: Jeden například vypil 3 litry vína a další si dal před dlouhou cestou slivovici.

V průběhu prodlouženého svátečního víkendu jsme denně při silničních kontrolách na Břeclavsku zaznamenali řidiče, jejichž dechová zkouška na zjištění požití alkoholu před jízdou byla pozitivní. Od čtvrtečního večera do pondělního rána tak naší pozornosti neuniklo celkem pět osob. Jednalo se o samé řidiče osobních aut. Třem proudilo v krvi kolem půl promile alkoholu a dvěma pak zhruba o jedno promile více.
1,23 promile nadýchal v pondělí o půl sedmé ráno sedmačtyřicetiletý muž z Břeclavska, jehož jsme zastavili u obce Velké Němčice. S hodnotou souhlasil a sám také uvedl, že večer vypil tři litry vína.
Ještě více alkoholu v krvi měl pětatřicetiletý muž z Ostravy. Silniční kontrole neunikl na silnici I/52 nedaleko Mikulova, když se vracel domů z Rakouska. Bylo to ve tři hodiny v noci ze soboty na neděli. S hodnotou 1,55 promile souhlasil a uvedl, že si před odjezdem dal tři panáky slivovice.
Všem jsme zakázali pokračovat v další jízdě a třem jsme na místě zadrželi i řidičské průkazy. Jejich protiprávním jednáním se budeme dále zabývat.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ve čtvrtfinále play-off se Lvi utkali v prvním zápase s Velkým Meziříčím

 Filip Hrbatý Základní část v neděli 23.2 skončila a tabulka určila dvojice pro první sérii …