Daniel Mrkvica uspěl v recitační soutěži

HUSTOPEČE (jal) – Na hustopečském gymnáziu mají jednoho z nejlepších recitátorů v republice. Daniel Mrkvica ze 3. A uspěl v krajském kole soutěže Wolkrův Prostějov.

Ocenili ho odborníci i diváci. V červnu bude bojovat v národním kole. Štěstí mu přinesl úryvek z knihy Podivný případ se psem od Marka Haddona. „Mám z toho o to větší radost, že výkony hodnotili opravdu odborníci,“ neskrýval nadšení Daniel Mrkvica.

Úspěch těší osmnáctiletého studenta o to víc, že v předchozích letech na krajské přehlídce v brněnských Lužánkách odborníky nezaujal. Úryvek z Podivného případu se psem se však líbil.

„Byl jsem na divadelním představení v městském divadle v Brně a tak nějak mě uhranulo, že jsem přečetl knížku, poradil jsem se s paní češtinářkou, vybrali jsme úryvek a uspělo to,“ popsal cestu k soutěžnímu textu osmnáctiletý student z Velkých Němčic.

Naučit se dlouhý text zpaměti mu nedělá podle jeho slov žádný problém, má fotografickou paměť. Horší je podle něj se do textu vcítit. „Je o autistovi, takže se musím vcítit do patnáctiletého autistického kluka, což není úplně jednoduché. Je potřeba text vystavět tak, aby nebyl úplně monotónní, aby byl trošku barevný. Není to zrovna jednoduché,“ vysvětlil Mrkvica.

Daniel Mrkvica se recitaci začal věnovat už na základní škole a na gymnáziu pokračuje. V podobném oboru by si přál zůstat i do budoucna. „Letos jsem se hlásil na JAMU na herectví. Je to opravdu dřina. Nedostal jsem se, ale i tak jsem rád za tu zkušenost. Uvidím, jak se situaci vyvine dál,“ uzavřel nadějný recitátor.

 

Zdroj: www.hustopece-city, foto: archiv Daniela Mrkvici

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …