Další vinař postrádá hrozny

BŘECLAVSKO: Letos evidujeme již tři krádeže.

Moravský Žižkov – Škoda za více než 80 tisíc korun vznikla majiteli vinohradu v katastru obce Moravský Žižkov. V pátek 16. září zjistil, že mu zloději během noci rozstříhali oplocení, dostali se mezi řádky a otrhali úrodu. Z místa si odvezli kolem 4 tun hroznů odrůdy Veltlínské zelené.

Jedná se již o třetí případ v našem regionu. První jsme zaevidovali v sobotu 10. září. Ve večerních hodinách zadržela hlídka dvojici mužů, kteří kradli u obce Bavory. Podařilo se jim nelegálně sklidit 460 kilogramů odrůdy Veltlínské zelené. Muži se spoléhali na to, že v noci budou mít volné pole působnosti, ale zmýlili se.

Další krádež, kterou šetříme na Hustopečsku, je odcizení 900 kilogramůhroznů odrůdy Tramín u obce Boleradice. Tam kromě hroznů odnesli pachatelé také plašič špačků. Podrobné informace k těmto případům jsou uvedeny na: http://www.policie.cz/clanek/vinarska-sezona-o-sobe-dava-znat.aspx

V loňském roce jsme prověřovali tři případy, kdy vinaři nenašli svoji úrodu. Jednalo se o jeden trestný čin, neboť zloději z vinice u obce Bořetice odcizili 480 kilogramů a způsobili škodu za 7 tisíc korun. Další dva případy se evidovali v přestupkové rovině. U drobných krádeží na Mikulovsku se nám podařilo ukončit šetření s tím, že jsme pachatele ustanovili. Bohužel krádež v Moravské Nové Vsi, kde zmizely hrozny za 4500 korun, se nám objasnit nepodařilo.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Past na hackery nevyšla

BŘECLAVSKO: Banka včas odhalila podezřelé transakce a účet zablokovala.  Rychlá reakce banky pravděpodobně zachránila ženě …