Další senioři mohou požádat o S.O.S hodinky

BŘECLAV  – Další senioři mohou žádat o přidělení tzv. S.O.S. hodinek. Městská policie Břeclav totiž bude i v dalším období pokračovat v projektu Pager pro seniory, který umožňuje o samotě žijícím starším lidem se zdravotními problémy přivolat si v případě nouze prostřednictvím speciálních hodinek pomoc.

Díky získaným dotacím strážníci obdrželi další – v pořadí již třetí – várku třiceti kusů S.O.S. hodinek. Spolu s nimi senioři získají i bezpečnostní zámek, který strážníkům umožní dostat se do bytu bez poškozování dveří a to i v případě, že z vnitřní strany zámku je vsunut klíč. Hodinky i zámek s generálním klíčem jsou seniorům propůjčovány zcela zdarma.

S.O.S. hodinky provozuje mezi břeclavskou seniorskou komunitou městská policie od konce roku 2015. Za tu dobu strážníci absolvovali 15 ostrých výjezdů, při nichž se senior ocitl ve svém bytě v nouzi. V sedmi případech bylo třeba poskytnutí první pomoci a převoz seniora záchrannou službou do nemocnice, ve zbylých postačila osobní pomoc městských policistů v bytě seniora, který např. upadl na zem a kvůli špatné pohyblivosti nebyl schopen se sám znovu postavit na nohy.

Aktivace nouzového tlačítka okamžitě přivolávající hlídku městské policie je však možná nejen při náhlých vážných zdravotních problémech a jiných nouzových stavech, ale i v případě, kdy se senior ocitne v ohrožení pachatele přestupku nebo trestného činu ať již doma nebo na ulici. Přesné vypátrání místa, kde se senior v kritickou chvíli nachází, zajišťuje GPS modul, jimž jsou hodinky vybaveny.

V případě zájmu o zapojení se do projektu Pager pro seniory je možné zaslat žádost s kontaktními údaji na email denisa.mahovska@breclav.eu, nebo telefonicky kontaktovat Městskou policii Břeclav na čísle 518 398 818 (po-pá 7:00 – 15:30) či se osobně dostavit na služebnu MP Břeclav v ulici Kupkova 3 k ing. Denise Mahovské, která projekt spravuje. Podmínkou k zařazení do projektu je trvalé bydliště na území města Břeclavi.

Zdeněk Novák

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …