Mladí břeclavští judisté. Foto: archiv oddílu

Další medaile pro mladé judisty

VELKÁ BÍTEŠ (vk,jk) – Blíží se konec soutěžního období judistů. A břeclavským bojovníkům se letos daří.

Z Uherského Brodu si přivezli 15 medailí, ve Tvrdonicích vybojovali stříbrný pohár a o víkendu ve Velké Bíteši získali devět cenných kovů. Na poslední jmenované soutěži se sešlo 239 judistů z Česka a Rakouska. Ale i mezi takovou konkurencí se břeclavští dokázali prosadit. Až na vrchol se probojoval a zlatou medaili získal Lukáš Plodek. O stupínek níže se umístili a stříbrnou medaili vybojovali Jakub Šlichta, Tomáš Hanáček, Ondřej Březovič, Richard Březovič a Natálie Štvrtecká. Bronzovou medailí se může pochlubit Barbora Casková, Dagmar Kašubová a Jiří Vlk. Nepopulární čtvrtá místa obsadili Radek Darmovzal, Matthias Mádle, Zuzana Bernátová, Libor Kadlíček a Filip Michalica. Páté místo obsadil nováček v kategorii starších žáků Viktor Jánoš.

Předposlední turnaj sezony absolvovala ve Velké Bíteši i skupina šesti mladých judistů z oddílu v Kosticích. Pod vedením trenéra Jaroslava Straky se v těžké konkurenci neztratili a získali pro svůj oddíl hezká umístění. V kategorii mláďat do 10 let obsadili druhá místa Kristýna Dubcová a Dominik Csapai, Terezie Pyskatá byla čtvrtá.
V kategorii starších žáků získal bronzovou medaili Zbyněk Pyskatý, 4. místo obsadil Tomáš Obořil, 5.–6. místo David Dubec.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …