Další LiStOVáNí bude v neděli. Bertík a čmuchadlo

VALTICE (juh) – Galerie Reistna srdečně zve na další část seriálu scénického čtení LiStOVáNí. Uskuteční se v neděli 25. ledna od 14 hodin a bude patřit především dětem

Představena bude kniha Petry Soukupové Bertík a čmuchadlo. Bertíkovi je devět. Rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Vůbec celou tuhle životní změnu nese těžce. Připadá mu to jako zrada. Chce, aby bylo všechno jako dřív, žárlí a vzteká se. Je na všechny kolem sebe protivný a vymýšlí naschvály. Až prázdninové setkání s tajemným tvorem – mluvícím zvířetem čmuchadlem – dokáže zlepšit jeho pohled na svět. Díky čmuchadlu Bertík pochopí, že vztahy mezi lidmi nejsou tak jednoduché, jak by si přál, a že to, co je důležité, pořád má. Smíří se s Richardovou existencí a snad si najde i jiné kamarády, než je čmuchadlo.

Bertík a čmuchadlo je první kniha pro děti jedné z nejvýraznějších současných českých autorek, Petry Soukupové. V cyklu LiStOVáNí je představí Lenka Janíková (alternace Petra Bučková), Jakub Zedníček a Alan Novotný (oba alternuje Lukáš Hejlík).

bertik_valtice-reistna

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …