Cyklistický závod NOVA CUP Mikulov přivítá elitní i hobby jezdce

MIKULOV

V sobotu 24. září startuje cyklistický závod Mercedes-Benz Nova Cup Mikulov.

„Novácký“ závod horských kol pro širokou veřejnost přivítá na startu české a slovenské elitní jezdce a známé tváře televize Nova. Největší ze závodů podniku Mercedes-Benz Bike Cup 2016 nabídne v Mikulově jednotlivcům a pětičlenným týmům pohodové tratě na 24 a 55 km. Starty obou závodů jsou ve 12 a ve 12.30 hodin. Pro děti budou v areálu amfiteátru připraveny od 10 hodin dětské závody.

„Vítězové závodu získají hodnotné prize money a věcné ceny, oceněni budou také vítězové celého seriálu. Připraven bude nabitý doprovodný program pro účastníky závodu i veřejnost ve stylu tradičních moravských slavností, zakončený koncerty známých kapel,“ říká pořadatel seriálu Bike Cup Radek Maliník.

Pátý závod seriálu Mercedes-Benz Bike Cup navazuje na dvacetiletou tradici závodů horských kol pro širokou veřejnost – Nova Cup. Mediálně jej podpoří televize Nova, která je hlavním partnerem celého seriálu. Nova Cup v Mikulově je poslední závod maratonského typu letošního ročníku Bike Cup 2016. Zájemcům nabídne příjemné, nenáročné tratě o délce 24 a 55 kilometrů, jejichž autory jsou Zdeněk Mlynář a Robert Kolman.

„Na rozdíl od předchozích závodů podniku jsou tratě určeny především hobby jezdcům a rodinám. Zájemci se mohou do závodu přihlásit jako jednotlivci nebo jako pětičlenný tým,“ upřesnil Radek Maliník. Na startu se budou moci potkat s takovými jezdci jako je účastník letošních Letních olympijských her v Rio de Janeiru Jan Škarnitzl anebo reprezentanti Jiří Hudeček, Jan Nesvadba a Ondřej Fojtík. Chybět nebude samozřejmě ani ředitel seriálu Jan Hruška se svým týmem Nilfisk Pro Cycling.

Závod odstartuje v areálu mikulovského amfiteátru, odkud povede malebnou trasou přes Svatý kopeček a Mariánský mlýn kolem Mušlovských rybníků. Dále budou závodníci projíždět nádhernými sedleckými vinicemi, odkud dojedou až k Lednickým rybníkům. Závěr Nova jízdy povede známým Lednicko-Valtickým areálem, přes který se jezdci dostanou zpět do Mikulova.

Trasa A bude pokračovat vesnicemi Bavory a Perná do archeologických dominant Horní a Dolní Věstonice, odkud se přes Pavlov a Kletnici závodníci vrátí zpět do Mikulova. Cíl obou tras bude umístěn opět v moderním, nově zrekonstruovaném amfiteátru nedaleko historického centra města.

„Nejen pro účastníky závodu, ale i pro diváky, kteří na Nova Cup dorazí, jsme připravili bohatý doprovodný program. Děti se potkají s živým dinosaurem z Planety dinosaurů a zahrají si nejrůznější hry a soutěže. Dále budou mít možnost vyzkoušet si jízdu na BMX ve VSA Xtreme rampě. Na pódiu se představí umělec Josef Rafaj se svou zajímavou show, kterou nazval speedpainting. Později na hlavní stage vystoupí kapely Sebastian a Všichni svatí. Dospělí účastníci budou mít možnost ochutnat celoroční snažení místních vinařů, a jelikož se v areálu závodu dá přespat ve stanovém městečku, budeme mít připraven program i na neděli. Společně s námi může, kdo bude chtít, vyrazit na výlet na Svatý kopeček,“ uvedl Radek Maliník.

Hlavním partnerem seriálu Bike Cup 2016 je Mercedes-Benz Česká republika. Hlavním mediálním partnerem seriálu a titulárním partnerem závodu v Mikulově je TV Nova. Závod získal záštitu Jihomoravského kraje a města Mikulova.
Jitka Sobotková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

ANDY WARHOL – VÝSTAVA

MIKULOV / Galerie Cibulka, Náměstí 20/30 15. 6. – 15. 9. 2024 Unikátní průřez z …