Cyklistické hvězdy a historická auta přilákají od čtvrtka do neděle do Slavkova tisíce lidí. Akce omezí dopravu i parkování

SLAVKOV U BRNA – Ve Slavkově se sejdou v následujících dnech tisíce fanoušků cyklistiky a oldtimerů. Pokud tím směrem pojedete, řidiči pozor na dopravní omezení a uzavírky.

Ve čtvrtek 26. června bude uzavřená hlavní silnice ze Slavkova do Kyjova. O víkendu neprojedou auta serpentinami do Rousínova včetně dálničních přivaděčů. Zrušené budou i autobusové zastávky. Omezení bude platit i pro vjezd a parkování v centru města. K tomu se v ulicích bude za tři dny pohybovat až dvacet tisíc fanoušků cyklistiky a historických aut. Slavkov u Brna se připravuje na dvě divácky nejnavštěvovanější akce v roce, které se sešly v jednom termínu: Spojené mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice a 21. Oldtimer festival v zámeckém parku. 

Obyvatelé slavkovského regionu, návštěvníci, ale i projíždějící řidiči se budou muset od čtvrtka obrnit trpělivostí. 26. června zde totiž startuje jeden z největších cyklistických závodů s asi 500 závodníky včetně hvězd jako je olympionička Martina Sáblíková nebo majitel zeleného trikotu z Tour de France Peter Sagan.

Kvůli tomuto sportovnímu svátku se ve čtvrtek uzavře silnice I/54 na Kyjov až do Nížkovic a také silnice vedoucí do Kobeřic u Brna. V sobotu a v neděli bude peleton až do odpoledních hodin (18.30 a 17.00) projíždět okruhem silnicí ze Slavkova u Brna do Rousínova přes Němčany zpět do Slavkova u Brna. Auta tak budou mít zákaz vjezdu i na dálniční přivaděč 216. Například pro obyvatele Němčan to znamená, že budou mít po celý víkend velmi omezenou možnost do obce přijet i z ní odjet autem. Podobně na tom budou i lidé z městské části Slavkova – Zlaté Hory. Doprava bude omezená i v centru Slavkova. Přes centrální Palackého náměstí povede startovní čára i cílová rovinka, proto bude pro auta zcela uzavřené. Zrušeny budou také autobusové zastávky po trase závodu. Autobusy budou zastavovat pouze na hlavním autobusovém nádraží ve Slavkově u Brna.

Organizaci tohoto závodu řešíme s pořadateli několik měsíců. Věřím, že se nám podařilo nalézt nejlepší řešení, jak zcela neochromit život místních i projíždějících obyvatel, tak zajistit špičkové podmínky pro tuto významnou sportovní událost. V ulicích budou desítky pořadatelů. Záchytné parkoviště by mělo pojmout až dva tisíce aut a bezpečnost budou hlídat posílené hlídky policistů,“ uvedl starosta města Slavkov u Brna Ivan Charvát.

Dopravní omezení může překvapit zejména tisíce návštěvníků, kteří budou mířit na jinou akci: do zámeckého parku na Oldtimer festival. Každoročně zde zavítá o víkendu téměř deset tisíc sběratelů a milovníků historických vozů. V zahradě parkuje téměř 1200 veteránů.

Návštěvníci této akce mají možnost zaparkovat na záchytném parkovišti po pravé i levé straně u silnice vedoucí na Křenovice. „Na místě budou pořadatelé, kteří mají za úkol parkování organizovat. Parkovné řidiči zaplatí, až když je obsluha navede na konkrétní místo,“ přiblížil situaci tajemník městského úřadu Bohuslav Fiala.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

 Obchvat města (silnice E 50 na Uherské Hradiště) bude po celou dobu průjezdný

  • V pátek se nekoná žádný závod –  okolí Slavkova tak bude bez dopravních omezení
  • O víkendu bude možné přijet z dálnice D1 do Slavkova exitem 210 u Holubic. Sjezd u Rousínova bude uzavřený.
  • Řidiči, kteří pojedou do Slavkova ze všech směrů, nejpohodlněji zaparkují na záchytném parkovišti u odbočky vedoucí na Křenovice (u obchvatu města). Město zde zajistilo až 2000 stání. Na místě budou organizátoři, kteří budou auta navigovat. Parkovné je
    100 Kč na celý den. Po zaplnění parkoviště bude parkování pokračovat na silnici Slavkov – Křenovice.
  • Lidé mířící do zámeckého parku i na náměstí nepohodlněji projdou alejí nalevo od zámecké zdi (a parkoviště). Zde se nachází nejbližší vstup do parku.
  • Silnice I/54 směr Kyjov bude uzavřená ve čtvrtek 16. 6. od 10.00 do 19.30 (včetně všech nájezdů v dotčeném úseku. Na místech budou pořadatelé, kteří budou odklánět dopravu na objížďky)
  • Trasa víkendového závodu Slavkov u Brna – Rousínov – Němčany – Slavkov u Brna bude uzavřená v sobotu od 9.30 do 18.30, v neděli od 11.00 do 17.00. Pořadatelé umožní průjezd vozidel v sobotu od 13.30 – 14.00.

Mapa trasy a uzavírky ve čtvrtek:

MAPA_TRASA A UZAVÍRKY VE ČTVRTEK_CESTA NA

 

Mapa trasy a uzavírky o víkendu:

 MAPA_TRASA A UZAVÍRKY O VÍKENDU_SILNICE D

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …