Cyklisté a chodci by měl více dbát na svou bezpečnost

BŘECLAV (juh) – Břeclavsko je rájem cyklistů. To se ale negativně projevuje ve statistice dopravních nehod.

Cyklisté a chodci mají bohužel zastoupení i v té nejsmutnější kolonce dopravní statistiky – vloni na silnicích Břeclavska vyhasl život jednoho chodce a dvou cyklistů. Chodci zavinili vloni šest dopravních nehod. Cyklisté byli příčinou celkem 41 dopravních nehod, což bylo o 12 více než v roce 2013. „Je to specifikum našeho okresu. Je potřeba, aby cyklisté i chodci byli dostatečně vidět. Osvětlení cyklistů se v Břeclavi sice v poslední době zlepšilo, ale často hraje u nehod vliv alkohol,“ uvedl vedoucí břeclavské dopravní policie Jiří Mach.

Policisté budou na Břeclavsku i v letošním roce pokračovat v preventivních i represivních akcí, ale rozhodující krok k větší bezpečnosti musí udělat především samotní chodci a cyklisté. „Myslím, že by stačilo jen málo a mohlo by být těchto nehod mnohem méně,“ apeluje Mach na cyklisty a chodce. Důležité jsou kromě osvětlení kola i nejrůznější reflexní prvky na oblečení, které diametrálně zvyšují viditelnost člověka na vozovce a dávají řidičům více času na zareagování. Chodci by také měli mít neustále na mysli, že nemají při přecházení vozovky absolutní přednost a měli by se před vstupem na komunikaci vždy pořádně rozhlédnout a při přecházení neriskovat.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …