Čtyři medaile atletů z mistrovství Moravy

OSTRAVA /Lk/ – Celkem 583 atletů startovalo na mistrovství Moravy a Slezska v atletice v nové atletické hale v Ostravě. Z Lokomotivy Břeclav startovalo celkem 12 jednotlivců a dovezli čtyři medailová umístění. Bohužel ani jedno vítězství, které snad protaktizoval Roman Paulík na prvních metrech a doběhl druhý. Letošní formu potvrdil dorostenecký koulař Adam Horák a skončil rovněž druhý. Po dlouhé době se objevil dobrý výsledek  v delší běžecké trati, když junior Dan Fiala se přiblížil na 3000 metrů devítiu minutám. V kategorii žen obsadila třetí místo Radka Vrbová ve skoku vysokém.

VÝSLEDKY – MUŽI: Na 60 m i 200 m si zlepšil osobní rekordy Hála časy 7,59 a 24,58, ale stačilo to jen na umístění v rozbězích, kde skončil také Vymyslický na 60 m časem 7,87. Na 1500 m dosáhl na druhém místě Roman Paulík času 4:05,68, tréninkově si zaběhl 400 m za 56,99. – JUNIOŘI: Fiala na třetím místě zaběhl 3000 m čas 9:13,68, pátý ve skoku vysokém byl Káňa skokem 178 cm, 60 m překlážek zaběhl za 9,47. Rychlík se zlepšil v rozbězích na 60 m na 7,61 a 200 m 25,02. DOROSTENCI. Na druhém místě ve vrhu koulí měl Horák 15,65, Kubát v dálce se zlepšil na 595 cm, 60 m zaběhl za 7,75. – ŽENY: Vrbová třetí ve výšce 148, 60 m překážek zaběhla za 10, 27 a byla pátá, na 60 m Jana Lánská (její sestra Kristýna je zraněná) časem 8,85 devátá, v koulí Linda Komínková osmá 9,83.- JUNIORKY  Josefína Komínková se přiblížila osobnímu rekordu na 800 m 2:30,07 a byla osmá, 400 m měla za 66,25.

Vodák vyhrál v Bánské Bystrici.

BÁNSKÁ BYSTRICA /Lk/ – Známá Bánskobystrická laťka měla letos vynikající úroveň , když celkem pět závodníků pokořilo 230 cm. Mezi 17 juniory byl také Ondřej Vodák z Lokomotivy Břeclav, který na první pokus zdolal 205 cm a závod vyhrál. Je to jeho nejlepší výkon.- Na přeboru Prahy si zlepšil své letošní maximum ve skoku dalekém břeclavský odchovanec Radek Juška, když vyhrál výkonem 793 cm.

TŘINEC /Lk/ – Ondřej Vodák z Lokomotivy Břeclav statoval na dalším závodě ze seriálu výškařských klání na Třinecké laťce. Po úspěchu v Banské Bystrici byl dobře naladěn i na tento závod, ve kterém cítil větší jistotu. Vedl si úspěšně až do výšky 209 centimetrům kterou zdolal a zajistil si vítězství. Jeho osobní rekord je 211 centimetrů, v Třinci si nechal zvýšit laťku na 212 a třikrát se pokoušel o její zdolání. Dva pokusy byly přitom velmi zdařilé. V průběžných tabulkých mužské výšky letošního roku se zařadil na páté místo.

Kolínek a Doubková první v Rájci.

RÁJEC /Lk/. – Ráječkovská desítka byl dalším závodem Brněnského běžeckého pohárum ve kterém startovali závodníci našeho regioinu. Ve veteránských kategoriích kralovali běžci z Perné, když Doubková vyhrála závod žen nad 35 let, František Kolínek v kategorii nad 60 let na 10 kilometrů, Měřínský byl ve své kategorii na 13. místě. V závode mužů na 10 km skončil Vlastimil Lysák z Mikulova na devátém místě a Martin Vintrlík z Křepic na 22. místě.