Čtvrtá domácí výhra v řadě. Lvi na svém ledě přehráli Brumov-Bylnici

Filip Hrbatý

V souboji 21. kola třetí ligy, domácí Lvi v sobotu 18. ledna  přivítali na svém ledě soupeře ze vzdáleného Brumova-Bylnice

První gól zápasu vstřelili Lvi a měli v zápase viditelně navrch, i přes to zvládli hosté dorovnat skóre na 1:1

Druhou dvacetiminutovku strávili břeclavané ze značné části v oslabení, dlouhou dobu i 5:3, všechen tlak ale zvládli a brankou do šatny si Lvi vzali vedení 2:1

Ve třetí třetině  A-tým Lvů dalšími třemi góly potvrdil své vítězství 5:1

Chybělo málo a skvěle chytající brankář Filip Král si připsal nulu

Skóre: Břeclav 5 : 1 Brumov

Počet střel: Břeclav : 38(13, 12, 13)  Brumov : 33(7, 13, 13)

Vyloučení: Břeclav : 8x ( 24 min) – Brumov: 4x ( 8 min)

Rozehrávky brankářů: Břeclav : 6 – Brumov: 9

Zblokované střely: Břeclav : Brumov: 3

Góly Lvů: Gabriška Michal 2xLenkovič Radim, Zháňal Radek, Svoboda Vojtěch

ROZHOVORY:

Vojtěch Svoboda – Útočník

Ve třetí třetině si vstřelil gól, který nám upevnil vedení. Co situaci předcházelo?

„Tibinson (Tibor Sedláček) dobře napadal v útočném pásmu, vypíchl puk na raďoša (Radima Juránka), který mě zpoza brány našel pěknou přihrávkou a potom už jenom stačilo trefit bránu“.

1. Ve druhé třetině byla na břeclavské straně spousta vyloučení. Jak to působilo na střídačku a tým?

„Bylo to špatný. Úplně to rozbouralo hru, kterou jsme chtěli hrát“.

1. Jsi s dnešním zápasem spokojený?

„Tak získali jsme 3 body takže nejde byt nespokojený.“

Filip Král – Brankář

1.Dnes sis připsal 33 úspěšných zákroků. Jen jediný gól tě dělil od vychytané nuly…

„Samozřejmě že nulu si moc přeji, ale momentálně jsem v situaci, kde není důležité vychytat nulu, ale podržet kluky a vyhrát jakkoliv! Náš cíl je play-off a já pro to udělám vše, stejně jako každý v kabině!“

Na tribunách zimního stadionu FOSFA ICE Aréně bylo zase o něco více fandů,

Lvi DĚKUJÍ za podporu!

Příští mistrovský zápas odehrají Lvi na venkovním ledě s týmem HK Kroměříž,

v sobotu 25.1.2020 . Utkání začíná v 17:00.

Podrobný článek ze zápasu včetně fotek a dalších rozhovorů najdete v nejbližších dnech na webu Lvů – muži http://muzi.hclvibreclav.cz/novinky

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej