O úvod se postarají břeclavští Faldatores foto: bandzone.cz

Country, cimbál i dva big bandy. Břeclavské kulturní léto slibuje pestrost

Břeclav – Jak už je v Břeclavi tradicí, každou neděli v červenci a srpnu bude znít centrem města živá hudba. Zatímco loni nabídly koncerty před kinem Koruna přehlídku folklorních souborů, letos dostanou prostor žánrově pestré hudební sestavy z Břeclavi a okolí. Ty letos začnou vždy v osmnáct hodin. Vybrat by si měl posluchač každé generace i hudebního zaměření.

Důkazem je hned úvodní koncert mladé břeclavské kapely The Faldatores, která v neděli šestého července zahraje v akustické úpravě své blues s rockovým laděním. Hned další neděle však dá vzpomenout na loňský rok, kde se mezi ostatními zaskvěla i talentovaná Neoveská cimbálová muzika z Moravské Nové Vsi. Třetí neděli v červenci podium před kinem obsadí dvě velká jazzová tělesa. Představí se orchestr břeclavské základní umělecké školy Jazzfone pod vedením učitele Emila Čapky, jenž vede i úspěšný Flash Band, poté vystoupí také Junior Band z pohořelické „zušky“. O červencovou tečku se v tanečním rytmu funky a latinskoamerické hudby postará skupina Solid Connexion, jejíž členové pocházejí z Břeclavi a Podivína.

Srpnový program otevře kapela z Kobylí s názvem V hnízdě rej, jež nabídne folklor moravský i irský. Dojde ale i na břeclavskou country stálici Čtyřlístek, stylový swingový orchestr Melody Gentlemen Lednice nebo dechovou hudbu Lanžhotčanka. Program vyvrcholí poslední srpnovou neděli výjimečným setkáním cimbálové muziky Břeclavan s legendární domácí folk-rockovou kapelou HB Stop. Vstup na koncerty pod širým nebem bude tradičně volný. V případě nepřízně počasí se produkce přesune do kina Koruna. (vla)
KULTURNÍ LÉTO PŘED KINEM KORUNA
náměstí TGM v Břeclavi, každou neděli od 18 hodin, vstup volný

6. července THE FALDATORES (blues rock, Břeclav)
13. července NEOVESKÁ CIMBÁLOVÁ MUZIKA (folklor, Moravská Nová Ves)
20. července JAZZFONE (jazzový orchestr při ZUŠ Břeclav) + JUNIOR BAND (big band ZUŠ Pohořelice)
27. července SOLID CONNEXION (funky, latino, Břeclav, Podivín)
3. srpna V HNÍZDĚ REJ (world music, Kobylí)
10. srpna ČTYŘLÍSTEK (country, Břeclav)
17. srpna MELODY GENTLEMEN (swing, Lednice)
24. srpna DH LANŽHOTČANKA (dechová hudba, Lanžhot)
31. srpna HB STOP (folk, rock Břeclav) + CM BŘECLAVAN (folklor, Břeclav) – vzácné spojení dvou břeclavských hudebních legend

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Víťův brácha

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 19. 04. 2024 od 19 hodin Václav Otáhal …