Cizinec se dočkal trestu

BŘECLAVSKO: Havaroval pod vlivem alkoholu a nevlastnil ani řidičské oprávnění.

Podivín – Vyhoštění z České republiky na dva roky a zákaz řízení motorových vozidel na dobu tří let – tak takový verdikt si dnes od soudu odnesl 18letý cizinec, který uplynulý pátek havaroval s vozidlem Volkswagen v obci Podivín. Muž za volantem dostal na zasněžené komunikaci smyk, přejel do protisměru, narazil do stromu a s vozidlem se přetočil přes střechu. Auto se zastavilo až o zeď hospodářské budovy.

Po nehodě řidič i jeho poraněný spolujezdec z místa utekli. Ovšem netrvalo dlouho a městská policie muže dohledala v místní ubytovně. Celou událost si následně převzali dopravní policisté.

Důvod, proč z místa nehody mladík utekl, byl po provedení odborného měření na alkohol jasný. Při dechové zkoušce se na displeji objevila hodnota 1,76 promile. Muž se doznal k tomu, že vozidlo řídil a potvrdil, že také před jízdou popíjel alkohol. Ovšem při dalším šetření kolegové zjistili ještě jeden prohřešek – cizinec nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění.

Na vystřízlivění si cizinec počkal v policejní cele. Další den mu bylo sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a dnes jej státní zástupce předal s návrhem na potrestání soudci. Celý případ byl tak realizován v tzv. super rychlém zkráceném přípravném řízení. Ono sednout si za volant s alkoholem v krvi, způsobit dopravní nehodu a nemít řidičské oprávnění,  se prostě nevyplácí!

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický – Výběr z díla

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / synagoga 2. 6. – 16. 7. 2023 / …