il.foto

Cíle stolních tenistek v nové sezoně jsou zatím nejasné

BŘECLAV – Od roku 2010 je koučem extraligového celku stolních tenistek MSK ČP Břeclav Gumotex Petr Nedoma.S družstvem, které mění téměř pravidelně svou podobu a využívá služeb domácích i zahraničních hráček, získal tři mistrovské tituly (2010, 2012, 2013). Poprvé se ženy MSK staly mistryněmi ČR v roce 2005, na pátý titul sahaly v posledních květnových dnech roku letošního. 

V sezóně 2013-2014 bylo úkolem vedení klubu zabudovat do družstva mladé hráčky, již z důvodu povinnosti startu nejméně jedné Češky v každém utkání, což konference ČAST schválila tři měsíce před zahájením soutěže. Velký díl základní části extraligy odehrála Veronika Tušlová a s pomocí Nikity Petrovové se podařilo uhájit druhou pozici pro play off a vyhnout se tak čtvrtfinále.

„Kvůli finanční náročnosti jsme přerušili smlouvu s Thajkou Sawettabut a začali jsme budovat tým odpovídající novým nařízením. Na českém trhu ale není mnoho kvalitních hráček, řada jich startuje v zahraničí, a tak jsme našli řešení v uzavření dohody s Anetou Kučerovou ze Spartaku Hluk,“ přibližuje uplatněnou strategii klubu Petr Nedoma.

V semifinále mistrovství ČR celek Ellö, Gaponova, Kučerová po koncentrovaném výkonu jasně přehrál Frýdlant nad Ostravicí.

„Překvapení se nekonalo, Hodonín a Břeclav jsou výkonnostně vysoko nad ostatními extraligovými celky. Kučerová, která získala přechodem do MSK nový impuls k tréninku, se do družstva postupně zabudovala a její podíl

Finálová série skončila vítězstvím Hodonína 3:2, když v prvních čtyřech utkáních se radovaly jen hostující celky.

„Mohli jsme rozhodnout ve druhém utkání, v němž Gaponova vedla s Harabaszovou 2:0 na sety a 9:5, ale zápas ještě stačila prohrát. To byl možná klíčový moment celé finálové série. A tato porážka se Gaponové podvědomě vrátila i ve čtvrtém utkání, kdy znovu její očekávaný bod proti Harabaszové družstvu chyběl k úspěchu,“ hledá Petr Nedoma momenty, které rozhodly o tom, že se mistrovský titul stěhuje z Břeclavi do Hodonína.

Páté utkání, to je již „buď a nebo“, nervy jsou napnuté k prasknutí, o úspěchu rozhodují maličkosti.

„Závěr jsme měli dobře rozehraný, srovnávali jsme mírné vedení domácích, v nejméně vhodnou dobu (za stavu 4:3 pro Hodonín) neunesla Kučerová tíhu utkání a podlehla Mikulcové. Toto ale nevidím jako klíčový moment série, my jsme nevyužili svých dobrých šancí předtím. Ve finále rozhodly individuality a zkušenosti hráček ve vypjatých zápasech,“ uzavírá Nedoma svůj pohled na závěr extraligy.

Celkově hodnotí břeclavský kouč sezonu 2013-2014 jako vydařenou, i když se hlavní cíl, obhajobu mistrovského titulu, nepodařilo naplnit. Pozitivní bylo přiblížení mladých hráček extralize, což je cesta, kterou chtějí v MSK jít i v budoucnu. Další plány na sezonu následující se teprve spřádají. Záležet bude na finančních i hráčských možnostech poskládání nového týmu a také na tom, s čím přijdou konkurenční kluby. Od toho se budou odvíjet cíle žen MSK pro další soutěžní období.

Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …