Cigaretový fantom dopaden

BŘECLAVSKO: Způsobil škodu za více než 600 tisíc korun.

Břeclavsko, Hodonínsko: Nenapravitelný recidivista byl minulý týden dopaden při vloupání v jedné břeclavské pizzerii. Minulý týden zaznamenali strážníci na městském kamerovém systému muže, který se násilím vloupal dovnitř provozovny, a tak okamžitě vyjeli na místo. Po zadržení pachatele vyšlo najevo, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže, který již několik týdnů trápí břeclavské i hodonínské policisty. Do centra Břeclavi či Hodonína vyjížděl vždy s jasnou představou – vykrást prodejnu nebo provozovnu, odcizit cigarety, popř. i finance a pak rychle zmizet.

Jeho výpravy však skončily za mřížemi věznice. V pátek odpoledne rozhodl soudce o vzetí do vazby, a tak nyní může přemýšlet o všech skutcích, které napáchal. A není jich málo. Vyšetřovatel recidivistu obvinil z patnácti vloupání. Přisuzujeme mu krádeže ve třech trafikách v Hodoníně a šesti v Břeclavi. Kromě toho se vloupal dvakrát do břeclavské pizzerie a čtyřikrát do baru. Při součtu vyšplhala vzniklá škoda na 635 tisíc korun.

Muž s bohatou trestní minulostí se na vytipovaná místa vracel vícekrát, a tím pádem vznikly provozovatelům nemalé finanční újmy. Část lupu se podařila policistům zajistit. Pro doplnění zbývá dodat, že muž je obviněn ze zločinu krádeže, a hrozí mu potrestání odnětím svobody od dvou do osmi let.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …