Chtěl oklamat policejní hlídku

BŘECLAVSKO: Podnapilý muž nahlásil vymyšlenou krádež, pak sedl za volant.

Dolní Věstonice –  O tom, že alkohol tropí hlouposti, se přesvědčila policejní hlídka v nočních hodinách. Dnes před druhou hodinou po půlnoci jsme přijali telefonické oznámení od muže, který požadoval vyjetí policistů na určité místo k vodní nádrži Nové Mlýny. Již v telefonu bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Přesto si trval na svém. Uváděl, že byl okraden a potřebuje, aby hlídka vyjela přesně tam, kam potřebuje.

Policistům se uvedené oznámení nezdálo příliš důvěryhodné. Proto se rozhodli, že projedou celé okolí. A s tím podnapilý muž nepočítal. Sedl do vozidla v domnění, že hlídku poslal na opačnou stranu, a teď má volnou silnici, kde jeho auto nebude nikdo kontrolovat. Ale to se přepočítal. Kolegové si na konci obce Dolní Věstonice povšimli auta, které jim začalo ujíždět. Dvaatřicetiletý řidič ani nereagoval na použití výstražného zvukového znamení a odbočil na asfaltovou komunikaci. Teprve tam jej hlídka zastavila a požadovala, aby z vozidla vystoupil. Při odborném měření na alkohol mu policisté naměřili téměř 2 promile.

Podnapilý muž putoval na policejní služebnu a teď se může těšit na obvinění. Za jízdu pod vlivem alkoholu se bude u soudu zpovídat za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kdo hledá, najde

BŘECLAV – Za nemalého přičinění operátorů MKDS se strážníkům podařilo dohledat další jedince podezřelé nejen …