Chceme přiblížit to, nač není v celoplošných televizích místo

Břeclav – V našem regionu nedávno vzniklo nové médium, Regionální televize Jih. V současnosti funguje na internetu a snaží se informovat obrazem o dění v našem regionu. O jejím vzniku jsme si povídali se zakladatelem, kameramanem a střihačem v jedné osobě Bronislavem Samsonem.

Představte RTV Jih našim čtenářům. Proč jste se rozhodl věnovat obrazovému zpravodajství?

Náš region má obrovský kulturní potenciál, který by nám leckterý kraj mohl závidět, je proto škoda aby se o nás nevědělo. Výhodná poloha a množství kulturních památek nabízejí nenáročnou turistiku.Regionální televizi Jih jsem se rozhodl založit, protože mi chyběly informace o našem regionu, kultuře a zajímavých lidech.

Takže nebude zaměřena jen na zpravodajství?

Ano, naše televize se nebude soustřeďovat pouze na zpravodajskou činnost, ale i na zaznamenání vzácných okamžiků z našeho okolí, představit a přiblížit akce konající se kolem nás, které můžete také navštívit.
Chceme tak přiblížit to, nač není v celoplošných televizích kvůli komerci místo. Krása obyčejného života a zachycení pomalu odcházejícího mistrovství řemesla je tak jednou z mnoha věcí, které chceme divákovi přiblížit a nabídnout.

Takže, kdo jste a o co vám jde?

Jsme regionální televize, která Vám bude přinášet do vašich domovů informace z našeho kraje. A o co nám jde? Naší náplní bude aktuální zpravodajství, reportáže, dokumenty, profily a medailony osobností. Taktéž na našich stránkách najdete podrobný přehled akcí z našeho regionu. Náš kraj je úžasný, jsme tu proto, aby se o našem kraji vědělo, za každým počinem je člověk a o těchto počinech Vás budeme informovat.

Kde vás zájemci najdou?

Ke stávající internetové propagaci vzniká portál, kde náš region reprezentují také reportáže, pořady a dokumenty, a tak je server bohatší a komplexnější a odlišný od stávajících webových stránek – je to vaše regionální televize. Spustili jsme webové stránky, které budou informovat o dění v našem regionu, bohatosti tohoto kraje a také o kráse místních prostých lidí, kteří jsou často výraznými osobnostmi. Jsme informační portál pro místní i turisty, najdete nás na adrese http://www.rtvj.cz/

A redaktorka a zároveň dramaturg RTV Jih Iva Letochová k tomu dodává: „Roky jsem pracovala v médiích a s přestěhováním na rodnou Jižní Moravu truchlila, že práci v oboru tady nenajdu. Tak jsem si ji sama vytvořila. Společně s kolegou jsme dva nadšenci, kteří si myslí, že bohatství tohoto kraje, přetrvávající krása a tradice z předešlých generací je něco, co je třeba zaznamenat a pokorně zachovat. Těším se tak na setkání s vámi – na některé z akcí v jihomoravském terénu.“

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku Výsledky českých zápasů: úterý 6. února 2024 Česko …