il.foto:breclav.charita.cz

Charita opět připravuje Tříkrálový průvod

BŘECLAV – Také v úvodu příštího roku projde ulicemi Břeclavi Tříkrálový průvod, který připravuje Oblastní charita Břeclav.

V úterý 6. ledna se v 15.30 vydá na cestu průvod v jehož čele půjdou tři králové na velbloudech a starosta Břeclavi Pavel Dominik. Původ půjde za doprovodu dechové hudby Vinařinka od gymnázia k Městskému úřadu Břeclav, kde koledníkům požehná břeclavský děkan Josef Ondráček. V kulturním programu se představí žáci Hudební školy Yamaha, folklorní kroužek Jatelinka z Moravské Nové Vsi a vše završí ohňová show In flamenus. Připraveno bude také občerstvení – tříkrálový koláč, párek v rohlíku, charitní svařák a čaj. Děti v tříkrálových korunkách v průvodu obdrží sladkou pozornost.

Průvod zahájí Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá každoročně v celé republice Charita Česká republika. „Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček pak organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi. Úspěch celé sbírky tedy závisí na aktivitě tisíců lidí ve všech koutech republiky. Tříkrálová sbírka je tak největší dobrovolnickou akcí u nás a jsme rádi, že díky věrným koordinátorům, koledníkům i dárcům ji v roce 2015 můžeme uspořádat už popatnácté,“ říká Pavlína Božková z břeclavské charity.

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek (přibližně 50.000 dobrovolníků). Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …