Pondělí , 15 Červenec 2024

Česko včera od 18 hodin zpívalo koledy. Včetně Hustopečí

Hustopeče – Celé Česko ve středu 10. prosince zpívalo koledy. Letos poprvé i Hustopeče. Město se zapojilo do akce regionálních novin Deník. Na Dukelském náměstí zpívaly hlavně rodiny s dětmi, takt udávala sama starostka.

Ve středu 10. prosince přesně v 18.00 hodin se celou republikou rozezněly koledy. Akce regionálních novin Deník s názvem „Česko zpívá koledy“ se zúčastnila asi stovka obcí a měst po celé republice. Letos poprvé se zapojily i Hustopeče.

„Jsem moc ráda, že tahle akce může být u nás v Hustopečích a že se vás tady sešel takový počet,“ uvítala zpěváky na náměstí starostka Hustopečí Hana Potměšilová. Na Dukelské náměstí si přišly zazpívat šest koled desítky lidí. Hlavně rodiny s dětmi. Každý měl k dispozici zpěvník, který napovídal slova známých písní. Jako první zazněla koleda „Neseme vám noviny“. Takt udávala sama starostka Hana Potměšilová.

Celkem se na jižní Moravě akce „Česko zpívá koledy“ zúčastnili desetitisíce lidí, mimo jiné například i na náměstí Svobody v Brně, v Pohořelicích nebo ve Znojmě, poprvé také v Břeclavi. Na Břeclavsku se zapojilo rekordních deset míst a na nich půl druhého tisíce lidí. Hustopečští si tak například připravili hlasy na tradiční zpívání pod vánočním stromem na Štědrý den. Letos se bude konat od 15.00 hodin.

-jal-, Foto: Michal Daněk

koledy hustopeče1

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …