Češi nestačili na Švédsko, a dnes si to s USA rozdají o postup do semifinále

V Břeclavě skupina A  – druhý hrací den

Češi nestačili na Švédsko, ve středu si to s USA rozdají o postup do semifinále

Večer druhého hracího dne patřil opět českému výběru trenéra Bruka, který vyslal svůj tým před zraky necelých dvou tisícovek fanoušků do utkání proti Švédsku. Češi se zásluhou Pláška sice dostali do vedení, ale velmi brzy je soupeř ze severu přetlačil. Konečných sedm gólů v síti Dvořáka rozhodlo o druhém vítězství Švédska na turnaji. Česko : Švédsko 3:7

Branky a asistence: 15. Plášek, 23. Jeník (Gajarský), 42. Plášek (Gajarský, Střondala) – 17. Fagemo (Berggren, Sandin), 19. Olofsson (Jakobsson), 26. Westfält (Gustafsson), 28. Berggren (Gustafsson, Finn Olsson), 37. Hållander (Olofsson, Boqvist), 38. Fagemo (Jakobsson), 47. Gustafsson

Střely: 34:44 (9:17, 13:14, 12:13).
Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

a Američané vydřeli výhru nad Švýcarskem a berou první body

V souboji dvou zklamaných celků z prvního dne si tři body připsali hráči USA. Švýcaři sice předvedli velmi sympatický výkon a dlouho hráli s Američany nerozhodně, k bodům jim ale nakonec jedna branka chyběla. Výsledek:. Švýcarsko : USA tedy 1:2

Branky a asistence: 17. Wetter (Nussbaumer) – 2. Drury (Samuelsson), 38. Hall (Lapointe, Semik)

Střely: 16:31 (6:9, 5:11, 5:11).
Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

V Bratislavě skupina B – druhý hrací den

Rusové nadělovali ve velkém! Slováci dostali devět gólů a jsou stále bez bodu

Svůj druhý zápas na Memoriálu Ivana Hlinky 2017 mají za sebou hráči Slovenska a Ruska. Favorizovaní Rusové prohrávali už v první minutě gólem Kováčika, ale to na jejich pozdějším entuziasmu neubralo. Sborná se rozjela jako mašina a byli to právě Zybinovi svěřenci, kteří v utkání jasně dominovali. Slováci se sice dlouho drželi na dostřel, ale hráči v červenobílých dresech názorně předvedli pravou sílu týmu, která je posadila na koně. Slováci se ve třetí třetině na nic nezmohli, a prohráli tak vysoko 3:9.

Kanaďané využili finskou nedisciplinovanost a pěti góly si zajistili první výhru na turnaji

Ke svému druhému představení na turnaji vyjeli hokejisté Kanady a Finska. V první třetině odskočili Kanaďané do vedení 1:0, na které díky svému heroickému výkonu dokázali navázat dalšími čtyřmi góly. Svěřenci trenéra Brenta Kisia navíc zužitkovali hned tři početní výhody, přičemž jejich soupeř nedokázal využít ani jednu. Javorové listy inkasovaly až v závěru třetího dějství, na jejich vítězství 5:1 to však nic nezměnilo.