foto:volejbalweb.cz

Červen potěší fanoušky volejbalu. Již v sobotu se v Břeclavi utkají dorostenky Brazílie a České republiky

BŘECLAV  – Červen se letos v Břeclavi může přejmenovat na Měsíc volejbalu.

Volejbalový oddíl Lokomotivy Břeclav totiž organizuje ve své hale hned několik zajímavých akcí. První z nich bude již tuto sobotu mezistátní utkání dorostenek Brazílie a České republiky. Brazilský tým absolvuje v rámci svého evropského pobytu soustředění v Mikulově, které završí zápasem s našimi mladými reprezentantkami. Určitě bude zajímavé sledovat konfrontaci našich nadějí s mladými hráčkami ze země, která ovládla poslední dva olympijské turnaje. Utkání začne v 18 hodin.

V neděli 8. června dostanou na palubovce v hale Lokomotivy prostor nejmladší adepti volejbalu. V 9 hodin začne třetí a závěrečný turnaj této sezony v minivolejbale dětí z volejbalových kroužků při základních školách a z přípravek volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Břeclav. Své volejbalové uměni předvede zhruba 120 dětí z Lanžhota, Valtic a z břeclavských základních škol Slovácká, Komenského, Kpt. Nálepky a Na Valtické.
A vyvrcholením celé letošní volejbalové sezony bude mezinárodní volejbalový turnaj olympijských nadějí, který se bude konat v Břeclavi od 18. do 21. června. Zúčastní se ho reprezentační týmy kadetek České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Ruska a Bulharska.

„Od středy do pátku se budou hrát zápasy ve skupinách, v sobotu pak dvě semifinále, zápas o 3. místo a finále,“ zve na atraktivní sportovní akci předseda volejbalového oddílu lokomotivy Břeclav Ivan Rylich. Ani tentokrát nebudou v hale chybět děti z volejbalových přípravek. „Protože spolupracujeme se šesti školami, nabídli jsme každé z nich, aby se staly patrony jednotlivých týmů. Děti tak přijdou místo školy do haly a budou fandit „svým“ hráčkám,“ říká Ivan Rylich. Zváni jsou samozřejmě všichni příznivci volejbalu. Přesný rozpis utkání najdete včas na stránkách Týdeníku Břeclavsko.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …