Černá kronika

Trojice daleko nedojela.  V autě se našlo přes čtyřicet krabiček léků.

Klentnice – Na dopravní kontrolu, která proběhla ve středu tento týden, nebude v dobrém vzpomínat ani řidič a stejně tak jeho dva spolucestující. Policejní hlídka kontrolovala v obci Klentnice osobní vozidlo Toyota Camry a u 34letého muže za volantem vyšel pozitivně test na přítomnost omamných látek. Mimo tento prohřešek čekalo na policisty i další překvapení. Ve vozidle se nacházely injekční stříkačky a prekursory k výrobě drog. Kromě řidiče na služebnu putoval 22letý spolucestující i jeho o dva roky mladší přítel. Trojice měla co vysvětlovat…

Ukázalo se, že spolu přijeli vlakem ze Slovenska. Všichni tři vystoupili v Břeclavi, odkud pokračovali autem na Brno. U našich sousedů nebyli v žádném případě náhodou. V Bratislavě nakoupili několik krabiček léků obsahující pseudoefedrin, který potřebovali k výrobě pervitinu.

Každému z nich nakonec vyšetřovatel sdělil podezření z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Spisový materiál ve zkráceném přípravném řízení poputuje v následujících dnech na státní zastupitelství. Pro úplnost zbývá dodat, že za uvedený trestný čin hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

 Auto si vyhlédl na parkovišti u hřbitova.  Zloděj si počínal rychle, stačily mu jen tři minuty.

Rakvice – Neznámý pachatel využil příležitosti a během krátké chviličky se vloupal do osobního vozidla. Krádež se odehrála v neděli odpoledne na parkovišti u hřbitova v Rakvicích. Zloděj rozbil okno ve dveřích a ze sedadla spolujezdce odcizil dámskou kabelku, která byla na sedadle odložená. Majitelka došla nejen o osobní věci, ale také o mobilní telefon.

Uvedený skutek šetří policisté z obvodního oddělení ve spolupráci s kriminalisty. Vzniklá škoda i s poškozením je vyčíslena na více než 9 tisíc korun.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …