il.foto

Ceny benzínu spadly pod 28 korun za litr. Kde natankujete nejlevněji?

Břeclav – Benzín a nafta v průběhu minulého týdne podle firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje, zlevnily v průměru o padesátník.

Projevilo se to i na cenách pohonných hmot čerpacích stanic na Břeclavsku. Zatímco průměrná cena benzínu natural v lednu loňského roku dosahovala 36 korun, v současnosti je v Jihomoravském kraji o šest korun levnější. A to jsou v současnosti ceny pohonných hmot v Jihomoravském kraji společně s Prahou nejdražší v celé republice.

Kde je na Břeclavsku nejlevněji?

V průměru se ceny pohybují kolen 29 korun za litr jak naturalu, tak nafty, samozřejmě mimo hlavní silniční tahy.Podle webu Tankujlevneji.cz nejlevněji natankujete v Břeclavi na Lidické u čerpací stanice A+S a u Tesca, kde natural stojí 27,30 Kč za litr a nafta je zde o desetník dražší.  O deset haléřů je dražší u čerpací stanice Eurobit v Hruškách. Podobné ceny má i Benzina Plus na Lidické.

Nejdražší jsou čerpací stanice OMV v Poštorné na Hraniční, kde litr nafty stojí 29,90 Kč a 29,80 Kč natural. Přímo ve městě pak čerpací stanice Bors na ul.Bratislavské (29,40 natural i nafta)

V Mikulově nejlevněji natankujete u čerpací stanice Kufa na ul. Jiráskové (28,90 jak nafta, tak natural).Nejdražší jsou čerpací stanice kolem rychlostní silnice Brno – Mikulov – státní hranice (Agip a Shell 34,90 Kč nafta i natural).

Obecně platí, že na dálničních čerpacích stanicích jsou pohonné hmoty nejdražší (35,90 na D2 natural i nafta). Ale stačí sjet na benzinku u dálnice a cena klesne o pět a více korun. Stejně tak jde zobecnit, že čím více se blížíte k Brnu, ceny rostou i na benzinkách mimo dálnici.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …