Byl vyhlášen pátý ročník soutěže Regionální potravina

 

Brno – Krajský radní Jaroslav Parolek a předseda Regionální agrární komory Jihomoravského kraje Václav Hlaváček seznámili na tiskové konferenci 28. dubna 2014 o vyhlášení nového ročníku soutěže „Regionální potravina“ a „Zlatá Chuť jižní Moravy“.

Soutěžící mohou přihlásit své produkty do 16. května 2014, vyhodnocení proběhne 30. května 2014 na Mendelově univerzitě. Vyhlášení výsledků a předání ocenění se uskuteční na jihomoravských krajských dožínkách poslední srpnovou neděli.

„Podmínky soutěže jsou obdobné jako v minulých letech, chceme oslovit také nově vznikající firmy či začínající podnikatele. Oceněné výrobky budeme prezentovat například na farmářských trzích nebo zemědělských veletrzích na brněnském výstavišti,“ uvedl Václav Hlaváček, který v této souvislosti ocenil podporu Jihomoravského kraje. Radní Jaroslav Parolek upozornil na problémy, které letos zemědělcům způsobuje nedostatek vláhy. “Úhrn srážek za zimu je pod šedesáti procenty dlouhodobého normálu, proto i Povodí Moravy udržuje minimální průtoky řek, tak aby bylo možné zásobování závlahovou vodou,“ řekl radní Parolek.

Ministerstvo zemědělství ČR vyhlásilo 5. ročník celostátní soutěže s názvem „Regionální potravina“ a v Jihomoravském kraji je jejím organizátorem Regionální agrární komora Jihomoravského kraje. Současně je vyhlášen 9. ročník soutěže „Zlatá Chuť jižní Moravy 2014“ a Chuť jižní Moravy 2014“. Cílem soutěží je podporovat malé a střední potravinářské výrobce a zemědělce, napomáhat zviditelnění těchto výrobců a jejich výrobků na českém trhu a tím umožnit spotřebitelům a odběratelům lepší orientaci při identifikaci kvalitních a typických regionálních produktů.

Výrobky a produkty přihlášené a hodnocené podle zásad soutěže „Regionální potravina“ Jihomoravského kraje v roce 2014 budou automaticky souběžně vyhodnoceny podle zásad soutěže o prestižní označení „Zlatá Chuť jižní Moravy 2014“ a „Chuť jižní Moravy 2014“. Úspěšní účastníci obdrží obojí označení. Jihomoravské novinky informovala Mgr. Denisa Kapitančiková, tisková mluvčí Jihomoravského kraje.

(ds,jihomoravskenovinky.cz)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …