Foto: cuketka.cz

Burčáková sezóna začala aneb Kam o víkendu za vínem a burčákem

Burčák a cimbálka

VALTICE – Valtické podzemí zve 5. – 6. září na tradiční akci Burčáky a cimbálová muzika. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku prvních burčáků z burčákomatů a vín z Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky. Na programu bude také volba Miss Burčák.

 Hornobojanovské vinobraní

HORNÍ BOJANOVICE – V sobotu 6. září se koná Hornobojanovské vinobraní, na kterém vystoupí velký počet dětských, ženských a mužských sborů, cimbálka a dechová hudba. Návštěvníci areálu volného času se mohou těšit na místní soutěž o nejlepší hornobojanovský výpěstek, velký výběr grilovaných masných výrobků, přesňáky, burčák, vína a chybět nebude ani dětský skákací hrad. Akce se koná od 13 hodin za každého počasí pod velkými párty stany.

Vínobraní a jarmark

HRUŠKY –  První vinobraní s místním jarmarkem se uskuteční v sobotu 6. září od 13 hodin v Hruškách. Bude otevřeno přibližně 20 stanů s vínem a burčákem a zahraje cimbálová muzika, večer rocková kapela. V prostoru u myslivny bude vytvořen prostor pro jarmark s místními delikatesami, výrobky od místních pekařů, uzenářů, zelinářů, vypěstované a vyrobené výrobky, které mají podpořit a snoubit chuť vína z místní provincie.

 Putování za burčákem

VELKÉ PAVLOVICE – Návštěvníci budou mít v sobotu 6. září jedinečnou příležitost vidět krásy Modrých Hor a ochutnat výborné burčáky na VII. ročníku Putování za burčákem po Modrých Horách ve Velkých Pavlovicích. Výlet po cyklostezce Modré hory je vhodný nejen pro cyklisty, ale i pro pěší turisty. Začátek akce je v 9 hodin ve všech obcích Modrých Hor.

Zarážení hory

VRBICE -Tradiční Zarážení hory na Vrbici je vyvrcholením Putování za burčákem po Modrých Horách. Vtipná scénka, posezení u cimbálu, proudy burčáku a vína a noční překvapení – na to vše se mohou návštěvníci těšit. Sklepy v lokalitě Stráž budou v sobotu 6. září od 13 hodin a scénka bude zahájena v 18 hodin.

Brumovické vinobraní

BRUMOVICE – Spolek Brumovických vinařů pořádá v neděli 7. září tradiční vinobraní v Brumovicích. K ochutnávce je připraveno víno a burčák a k poslechu zahraje cimbálová muzika. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program. Zahájení slavnosti je ve 14.30 hodin slavnostním průvodem obcí. Cena vstupného je 80 Kč.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …