Budeme asi jediné zastupitelstvo, které se sejde na státní svátek, říká nastávající starosta Dominik

Břeclav – Sedmadvacet nově zvolených zastupitelů Břeclavi se poprvé sejde v pondělí 17. listopadu 2014 v 18 hodin. Na ustavujícím zasedání složí slib, zvolí radu, starostu a místostarosty a další členy výborů zastupitelstva. Bude to zřejmě jediné zastupitelstvo, které se sejde ve státní svátek.

Pokud by se zastupitelstvo sešlo o den později, nové vedení radnice by  muselo vyplatit vyšší odstupné odcházejícím zastupitelům. Těm by se totiž 18. listopadu dovršil další měsíc v čele města. Chce se tak předejít spekulacím, že posunutí data zasedání bylo úmyslné.

Zastupitelstvo města se mělo poprvé sejít už 3. listopadu. Na poslední chvíli však město obdrželo informaci o tom, že byl podán návrh na neplatnost voleb ke Krajskému soudu v Brně. Díky aktivitě městského úřadu se nakonec zjistilo, že z důvodu pochybení krajského soudu žaloba nebyla směřována na neplatnost voleb ve městě Břeclavi, ale v obci Březí na Mikulovsku.

Starosta města Oldřich Ryšavý proto ihned svolal zastupitelstvo. „Vše jsme stihli tak, aby se zastupitelé mohli sejít 17. listopadu 2014. Starosta tím chce deklarovat, že mu skutečně nejde o vyšší odstupné, jak zaznělo v některých diskuzích. Pokud by se totiž zastupitelstvo konalo až další den, vyšší by skutečně bylo,“ doplnil tajemník Zdeněk Opálka.

Z Krajského soudu v Brně na úřad také doputovala oficiální omluva

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladná – adventní koncert s manželi Osičkovými

LADNÁ / sportovní hala Obec Ladná zve na Adventní koncert s manželi Osičkovými v neděli …