Brucknera bylo na bodovačkách vidět

VLAŠIM (jh) – Třetí, poslední jarní celostátní bodovací turnaje mladých stolních tenistů kategorií mladšího a staršího žactva se konaly 14. a 15.března ve Vlašimi.

Na startu se sešlo po oba dny přes sto chlapců (106 a 124) a přes padesát dívek (57 a 56) ze všech koutů republiky. Mezi nimi se snažila svou výkonnost prodat trojice hráčů MSK Břeclav – Tomáš Bruckner, Marek Maněk a Klára Koberová.

První jmenovaný nastupoval s nejvyššími ambicemi, druzí dva teprve na celostátní platformu pronikají. V soutěžích mladšího žactva si Tomáš Bruckner vybojoval s velkým nadhledem postup z kvalifikace do II. stupně soutěže, v němž hrálo 32 borců v osmi čtyřčlenných skupinách o dvě postupová místa do III. stupně.

Bruckner začal s obranářem Přídou (Kotlářka Praha), a přestože soupeře chvílemi přiváděl k zoufalství, nakonec zápas prohrál 2:3 (8, -9, 2, -9, -5). Klíčový byl set čtvrtý, v němž Bruckner třikrát vedl po výborných úderových kreacích o dva míče, aby náskok vzápětí lehkými chybami ztratil. Ztráta setu se projevila v pátém dějství, v němž již nebyl hráč MSK schopen se plně koncentrovat.

S Janem Markem (Strážnice) začal bombasticky (8:0 první set), výpadky v pozornosti a stereotyp ve hře ale vedly k tomu, že si soupeř na jeho herní projev zvykl a výsledkem byla další pětisetová prohra 2:3 (4, -7, -11, 5, -5). Ani třetí zápas s Jadrným (Jihlava) by nebyl bez šance, ale v něm již talentovaný hráč MSK polevil i v úsilí a prohrál s pozdějším vítězem skupiny, šestým hráčem ČR, 0:3 (-4, -7, -9).

Maněk a Koberová z kvalifikace nepostoupili, Maněk bez výhry, Koberová s prvním dílčím úspěchem na celostátní platformě po výhře 3:1 (-8, 6, 8, 8) nad Perglerovou (Chodov).

V kategorii staršího žactva, kam Bruckner přestoupí po skončení sezony 2014-2015 a Maněk s Koberovou o rok později, se žádný výrazný výsledek čekat nedal. V kvalifikaci prohrál Bruckner s levákem Bohdaneckým (Hradec Králové) 1:3 (-6, 9, -8, -7). Maněk s Maratem (Praha Jižní Město) a Koberová se Žižkovskou (Dobřany) byli jasnými outsidery, ale odvedli solidní standard a neodešli s žádnými drtivými prohrami.

Hokej: deváťáci bojují o extraligu!

HOKEJ Hokej: deváťáci bojují o extraligu! Jakub Jukl, Hana Březovičová fosfasport.cz Máte pocit, že v …