Břeclavští získali zlatý pohár ve Tvrdonicích

TVRDONICE (vk, jc) – Soukromá škola bojových sportů Břeclav má opět důvod k oslavě.

O víkendu bojovali nejmladší judisté na přátelském turnaji ve Tvrdonicích, kterého se zúčastnilo 156 dětí z 21 oddílů. Startovala zde mláďata, mladší žáci a dorostenci v hmotnostní kategorii do 73 kg.

Břeclavané zde minulý rok získali stříbrný pohár v úspěšnosti oddílů. Letos však za sebou nechali všechny zúčastněné oddíly a vybojovali pohár zlatý. Soutěže se zúčastnilo přes 100 mladých judistů a judistek.

A jaké výsledky přispěli k tomuto krásnému ocenění? Zlatou medaili vybojovali Martin Kopeček a Alexandr Dvořáček. Stříbrnou medaili získali Klára Bernátová, Štěpánka Bernátová (teprve 6 let), Ema Helešicová, Erika Škodová a Radek Darmovzal, který díky své poctivé tréninkové píli zaznamenal v poslední době velký technický vzestup. Bronzovou medaili vybojovali Barbora Casková, Blanka Bartolšicová (teprve 5 let), Jakub Šlichta, Šimon Mrázek a Matthias Mádle. Čtvrté místo obsadil Alan Bartl, a to v kategorii dorostu. Přestože se Alan učí umění juda teprve druhým rokem, nebál se, odvážně nastoupil do této technicky vyspělé kategorie a dle slov trenérky Věry Krásné bojoval velmi dobře.

Domácí oddíl TJ Sokol Tvrdonice obsadil celkově páté místo. V kategorii mláďat zvítězili Karolína Bartošová a Milan Výběra. Druhé místo vybojoval Pavel Uher, na třetím místě skončili Nikola Melská a Štěpán Darmovzal. V mladších žácích bral bronz Jan Petrjánoš a o stupínek líp skončil v dorostencích Marek Cinádr.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …