Břeclavští ragbisté slaví první vítězství !

Břeclav – Břeclavští ragbisté na svém hřišti na Pastvisku ve Staré Břeclavi slavili v sobotu první vítězství.

V sobotu 5. dubna odpoledne se na starobřeclavském Pastvisku odehrál první jarní zápas Dolnorakouské zemské ligy ragby, ve kterém se střetla mužstva domácího RC Břeclav a Spartans RC Melk.

Oba kluby se poprvé utkaly v říjnu minulého roku v Melku a byl to tvrdý a těžký boj, který skončil zaslouženou remízou 10:10. Spartáni z Melku přijeli do Břeclavi v plné sestavě a dělali si silné ambice na vítězství. Břeclavští byli sice oslabeni o některé zraněné klíčové hráče, ale nechtěli si připustit jiný výsledek než výhru. Tomu také odpovídala předvedená hra, jako obvykle tvrdá a těžká. V prvním poločase měli Břeclavané mírnou převahu, položili dvě pětky a proměnili jednu konverzi (kop na bránu po položení pětky). Stejně se však dařilo i Spartánům a první půle tak skončila výsledkem 12:12. V úvodu druhého poločasu proměnil Melk trestný kop na bránu a ujal se vedení, což ho povzbudilo k ještě většímu tlaku, kterému domácí s obtížemi odolávali. Už to vypadalo na výhru hostujícího celku, ale po krásné akci útoku v závěru zápasu položili břeclavští svoji třetí pětku a zvrátili skóre ve svůj prospěch na stav 17:15.

Nervydrásající utkání za účasti asi stovky diváků s přehledem rozhodoval soudce Kohout z Brna, za Břeclav pokládali Michal Chorvát, Lukáš Pernecký a Jiří Krevňák, který následně úspěšně kopl i konverzi. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen domácí Lukáš Pernecký. Na své bývalé svěřence se také přijel podívat renomovaný brněnský trenér Milan Buryánek, který v současné době trénuje extraligovou Slavii Praha.

-mv-

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …