Břeclavští ragbisté rozdrtili Krems 74:17 !

Krems – Před jedním rokem prohráli ragbisté Břeclavi v Kremsu těsně o jeden bod díky „zaříznutí“ rozhodčím. Proto odjížděl tým RC Břeclav v sobotu 22. listopadu k dalšímu utkání rakouské Regional Division Nord s týmem RC Krems na jeho domácím hřišti s vidinou odplaty kruté a nespravedlivé porážky. A odplata se po zásluze podařila!

Oba týmy se do sebe zakously hned od začátku, ale domácí nestačili odolávat spanilé jízdě břeclavských hráčů. O  urputnosti boje svědčí, že rozhodčí Küttner nařídil v prvním poločase 2 trestné kopy pro Břeclav a 1 pro Krems, ale břeclaváci položili domácím hned 5 pětek a taky kopli všechny konverze a  první poločas skončil výsledkem 3:39.

Ve druhém poločase Břeclav přidala dalších 5 pětek a až v těsném závěru utkání, kdy Břeclav trošku ubrala v nasazení, domácí Krems 2 x položil pětku a prokopl konverzi, 2. poločas skončil výsledkem 14:35. Celkové skóre zápasu tak bylo 17:74.

Za tým RC Břeclav skórovali: Lukáš Pernecký 2 x trestný kop, 1 x pětka, 7 x konverze. Jiří Krevňák 2 x pětka, 1 konverze. Jakub Svoboda 1 pětka + konverze. Michal Bielik, Martin Hodáň, David Franc, Filip Neugebauer, Matěj Petrjánoš a Ondřej Matocha po 1 pětce.

Tým RC Břeclav získal za tento úspěšný zápas do tabulky Severní divize 5 bodů (4 a více položených pětek) a s celkem 9 body je na prvním místě, na druhém místě se 6 body je RC Spartak Trnava a na poslední příčce je RC Krems bez bodového zisku.

Lukáš Pernecký se vyhoupl do čela soutěže bodovačů Severní divize se ziskem 27 bodů, na 2. místě je Jiří Krevňák se 12 body a na 3. místě je Radim Stráník s 10 body.