Břeclavští mladí hokejisté hráli v krajském výběru na mistrovství ČR České republiky krajů

FRÝDEK-MÍSTEK (jv) – Poprvé v letošní sezoně přichystal Český svaz ledního hokeje krajský republikový šampionát pro kategorii U14. Nechyběli na něm ani dva hráči z Břeclavi.

Čtrnáctku týmů rozdělenou do dvou skupin čekala šestice zápasů formátem každý s každým, rovnoměrně rozdělená do tří dnů. Nastoupit mohli všichni hokejisté české národnosti ročníku 2001 a mladší, kteří startují v klubech na území daného kraje. Břeclav měla také své zastoupení v Jihomoravském kraji, a to konkrétně hráči Davidem Roseckým a Matějem Chlubnou, kteří zamířili do Frýdku-Místku. Kromě Břeclavských měli své zástupce ve výběru Jihomoravského kraje také hráči z klubů SHK Hodonín, Warrior Brno, VSK Technika Brno, HC Znojemští Orli a Kometa Group.

Ve Frýdku-Místku se hrála skupina Východ složená z krajů: Jihomoravský, Královehradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Vysočina a Zlínský.

Jihomoravský kraj skončil ve skupině na 6. místě. Vítězem se stal kraj Moravskoslezský, který se utká ve finále v Jihlavě 10. dubna proti vítězi skupiny západ – Hlavním městem Praha.

Český svaz ledního hokeje chystá pro krajské výběry další akce. Od sezony 2015/16 by se tak měly konat pravidelné akce i pro krajské výběry hráčů U13 a U12. Doufejme, že to opět bude i s účastí Lvů, neboť zápasy takového typu jsou pro hráče tou největší školou, zkušeností a prověrkou v konfrontaci s nejlepšími hráči v dané hokejové kategorii.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …