Břeclavští Lvi na ledě lídra druhé ligy neskórovali. Přerov vyhrál 2:0

Přerov – Na domácím ledě prohráli Břeclavané s Přerovem naposledy 1:2 a podobné drama bylo k vidění i v sobotu na Hané. Se stejným tříbodovým koncem pro domácí Zubry. Ti si vytvořili rozhodující dvoubrankový náskok už po čtvrt hodině hry, ve zbytku zápasu už dobře chytajícího Šurého nepřekonali. Střelci Břeclavi ovšem vyšli v tomto zápase úplně naprázdno, a tak si přerovský brankář Slovák připsal vcelku snadné čisté konto. I když měl i štěstí, když na konci druhé třetiny sudí neuznali Břeclavi kontaktní gól. V závěru utkání byla k vidění ještě pěstní potyčka Kristiana Kučery s přerovským soupeřem. Lvi zůstávají sedmí, ve středu se představí od 18 hodin doma proti páté Opavě.

Domácí hráči na Lvy vlétli a než Lvi vůbec vyslali na Slováka první střelu, už prohrávali. Břeclavané sice ubránili první oslabení, krátce po něm ale tahal Šurý z branky puk poprvé. V 9. minutě nahodil švihem puk na břeclavskou branku obránce Pala a kotouč doskákal až do sítě. Až poté se Lvi dostali k prvním střelám, ale neuspěli. A přišel druhý trest. Zubři předvedli krásnou kombinaci, kterou dokonal druhou brankou do sítě Břeclavi Školoud.. Útočník Zubrů přebruslil obranu Břeclavi, položil si Šurého a poslal kotouč do vrchních pater branky. Vzápětí brankář hostí předvedl skvělý zákrok proti Procházkovi a udržel naději Lvů na body.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla, byli to však opět hráči Přerova, kteří měli více ze hry a hosté mohli děkovat svému brankáři Šurému, že potřetí neinkasovali. Sami toho dopředu příliš nevymysleli. Pokud se už dostali k zakončení, v brance Zubrů stál jistý Slovák.

Ani závěrečná část nebyla na šance příliš početná. Domácí mužstvo si svůj náskok zkušeně hlídalo a Lvi se jen stěží dostávali k brance, kterou střežil Slovák. Opravdovou možnost ke snížení si hosté vypracovali až v předposlední minutě. Nejprve minul přerovskou svatyni Vojáček a střelu Kučery vykopl Slovák svým levým betonem. Do opravdového varu dostala diváky až poslední minuta. Po odpískání vystřelil do brankáře břeclavský Kučera, což neušlo pozornosti Sedláka, který jej vyzval k pěstnímu souboji. Domácí nakonec i přes power-play Břeclavi uhájili čisté konto a připsali si další tři body.

Autor: Martin Daneš, Aleš Novotný

Daniel Faltýnek (trenér HC ZUBR Přerov): Utkání jsme zvládli velice dobře. Naše výhra mohla být vyšší, ale na druhou stranu jsme měli i celkem dost štěstí, protože Jirka Slovák pochytal nebezpečné šance soupeře, které byly gólové. Má tedy na výhře hodně velký podíl. Břeclav byla nabruslená, proto jsme rádi za vítězství. Obzvlášť teď do Vánoc se každý bod hodně počítá.“

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Začali jsme proti Přerovu se zbytečně velkým respektem. Tam si domácí vytvořili náskok, který už nepustili. Je třeba ale říct, že domácí byli všude o krok dřív. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali, ale přes dobře fungující obranu Zubrů jsme se jen těžko dostávali. Do tutovek nás moc nepouštěli. I když jsme nedali gól, s těžkým soupeřem jsme nakonec odehráli dobrý zápas. Hráli jsme od začátku na čtyři útoky, všichni kluci makali. Možná, kdyby nám brankový rozhodčí uznal na konci druhé třetiny kontaktní gól, mohli jsme se o body porvat víc. Třetí třetina byla totiž z naší strany nejlepší. Bez vstřeleného gólu se ale vyhrát nedá.“

HC ZUBR Přerov – HC LVI Břeclav 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Pala (Sedlák, Blinka), 15. Školoud (Málek, M. Kratochvíl)

Vyloučení: 7:8, navíc Tobola a Kučera (oba Břeclav) 10 minut OT Bez využití

Rozhodčí: Fiedler – Kašík, Holibk Diváků: 914 Poměr střel: 31:21

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Andrýsek – Blinka, Sedlák, Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – M. Kratochvíl, Kolář, Školoud – Škorík, Málek.

HC LVI Břeclav: Šurý (Foukal) – Směřička, Miklík, Svoboda, Novák (A), Dittrich, Vojáček, Fejt – Zháňal (C), Kučera, Tobola – Červenka, Nováček, Medřický – Buhaj, Průdek, Kubáč – Kozel, Papp, Beneš (A)

Další zápasy 25. kola:

Karviná – Nový Jičín 4:3p; Opava – Frýdek-Místek 8:4; Vsetín – Hodonín 6:2; ValMez – volno;
Technika – Poruba 2:3sn