Miroslav Peňáček letos zvítězil v brněnské MTB lize, vyhrál XCR Cup Brno, stejně jako závody Král Záhoria a Laho Cup Vranov. Koruna krále břeclavské cyklistiky mu patří právem. Na snímku mu gratuluje Petr Herman. Foto: Jiří Holobrádek

Břeclavští cyklisté ukončili sezonu a korunovali svého krále

BŘECLAV – Cyklisté z oddílu Sportcomplex Břeclav v sobotu v kině Koruna slavnostně ukončili sezonu a vyhlásili letošního cyklistického krále.

Setkání členů oddílu a jejich rodinných příslušníků zahájil jeho prezident Petr Beneš, který ve stručnosti zhodnotil končící rok. „Opět se nám podařilo uspořádat naše tradiční závody – Velkou cenu Hlohovce, městské kritérium Grand Prix Racio a také koloběžkový Hroch Cup. Naše závody mají velmi pozitivní ohlas nejen v České republice, ale i v zahraničí. Firma Cinelli nám po prezentaci naší činnosti slíbila spolupráci i pro další období. Jsem spokojeni také s výsledky našich dětí,“ uvedl Petr Beneš a poděkoval také sponzorům, kteří se vesměs rekrutují z řad členů klubu. Právě zmiňované závody jsou nejdůležitějším zdrojem financí, které klub potřebuje pro zabezpečení činnosti mládeže. „Máme chod dětského oddílu zabezpečený, ale musíme k tomu přidat kus vlastní práce, abychom tak mohli ušetřit další finanční prostředky,“ vyzval k aktivitě všechny členy oddílu Petr Beneš.

„V příští sezoně nám přecházejí čtyři děti do kategorie mladšího žactva, do starších žáků se posouvá Jakub Petrjanoš. Na příští rok jsme vybrali 18-20 závodů, se staršími dětmi budeme upřednostňovat závody Českého poháru mládeže, chtěli bychom na nich získat dvakrát tolik bodů jako letos,“ nastínil další sportovní cíle oddílu Sportcomplex Břeclav Petr Jadrný. „V zimě nás čeká příprava na válcích, běhání, příprava v tělocvičně, ale také na dráze ve Vídni,“ konkretizoval program nejbližších dnů a týdnů Petr Jadrný. Klub také pro své mladé závodníky pořídil nová dráhařská kola značky Cinelli, která byla během akce také vystavena na podiu.

Součástí slavnostního ukončení sezony bylo také vyhlášení Krále roku 2014. Všichni závodníci získávali v průběhu roku na základě své aktivity a výsledků body do oddílového hodnocení. Nejvíce jich, stejně jako vloni, získal Miroslav Peňáček, který z rukou prezidenta klubu převzal originální královskou korunu i cyklistické korunovační klenoty. Pro sladkou odměnu za svou píli si ale na podium kina přišli i ti nejmladší, kteří představují budoucnost břeclavské cyklistiky.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Inline2023

výsledky zápasů všech  našich týmů do 15. května Zápasy přípravek DatumČasKoloDomácíHosté14.05.202309:301HC Lvi BřeclavHC Lvi Břeclav …