DOROSTENCI VEDENÍ NEUDRŽELI. Dorostenci MSK Břeclav doma vedli nad Vyškovem, ale přesto nakonec skončili bez bodů. Na snímku břeclavský brankář Vojtěch Bíza chytá střelu Jana Ševčíka. Foto: Jaroslav Kicl

Břeclavským fotbalovým dorostencům se nedařilo

Vynucené změny ovlivnily zápas

MSK Břeclav U19 – MFK Vyškov U19 2:3 (1:1)

BŘECLAV (hý) – Herně solidní, ale výsledkově nevydařený byl odložený zápas mezi fotbalovým dorostem MSK Břeclav a Vyškovem.

Na celkový průběh hry měl vliv i fakt, že hráči Břeclavi byli na hřišti od osmi hodin ráno, když vydatně pomáhali při náboru předškoláků a žáků prvních tříd. Do zápasu vstoupili nekoncentrovaně a výsledkem byla vedoucí branka Vyškova. Po dlouhém nákopu brankář MSK Bíza zastavil pronikajícího útočníka faulem a byla nařízena penalta. Tu Bíza vyrazil, exekutor ale stačil míč dorazit do sítě. Následující minuty patřily domácím. Před přestávkou Vu Van přihrál Simonyimu, který utekl obráncům a poradil si i s brankářem – 1:1.

Po přestávce Novák utekl po levém křídle, dostal se až do šestnáctky, poslal míč podél brankové čáry a Simonyi ho doklepl do sítě. To již začalo docházet k nuceným střídáním. Do druhé půle nenastoupil zraněný Kacr, po deseti minutách šel ze hry po srážce se soupeřem i Redek, v závěru museli střídat i Trčka a Redek. MSK kontroloval hru až do závěrečné čtvrthodinky, kdy po dvou téměř shodných chybách zvrátil Vyškov výsledek na svou stranu. Nejprve Trčka odkopl míč středem tak, že ho zachytil jeden z hráčů Vyškova, šel sám na Bízu a vyrovnal. Pak obdobně chyboval Košut a po dalším průniku hostí došlo k faulu a druhé penaltě proti Břeclavi.

MSK: Bíza – Kacr (46. Kurdík), Košut, Svoboda, Redek (55. Suský) – Vu Van, Tichý, Trčka (75. Kocourek) – Simonyi (73. Rychlík), Florus, Novák.

Nevyjádřená půlhodinová převaha

1. SK Znojmo U19 – MSK Břeclav U19 4:0 (2:0)

ZNOJMO (hý) – Po posledních dobrých výkonech i výsledcích vedl trenér Jaroslav Nádeníček fotbalovou devatenáctku MSK s optimismem k zápasu 8. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy.

Jeho svěřenci byli prvních třicet minut o něco lepší než domácí dorost, brankově se jim to ale nepodařilo vyjádřit. Rozhodující chvíle přišly v závěru prvního poločasu. Ve 34. minutě kopalo Znojmo po ruce v pokutovém území penaltu, kterou dokázal brankář MSK Kunický chytit, z následného rohového kopu však padla branka do jeho sítě a o pár minut později přišel druhý úspěch domácích.

Přesto nemuselo zůstat vedení Znojma dvoubrankové, protože hráči devatenáctky MSK vyprodukovali dvě pohledné akce, které po gólu přímo volaly. Patrik Suský po pěkné akci nastřelil levačkou břevno, od něhož se míč odrazil dolů na brankovou čáru, ale za ni se nedostal. Druhou gólovku měl na kopačkách Florus, který přehodil vyběhnuvšího brankáře domácích, který ale konečky prstů míč tečoval a nedovolil mu tak pokračovat v cestě do sítě.

Když v úvodu druhé půle centr před branku srazil stoper MSK Košut za Kunického záda, bylo po boji. Navíc ještě znojemští dorostenci přidali čtvrtý zásah.

„Do 30. minuty jsem si myslel, že vyhrajeme, pak se to na nás ale sesypalo. Mrzí mě, že někteří hráči, zejména ti starší, dostatečně koncentrovaní na zápas. To jsou důležité maličkosti, které se ve finální fázi odrazí v nenaplnění nadějí na dobrý výsledek,“ posteskl si trenér MSK Nádeníček.

MSK: Kunický – Kacr (88. Večeřa), Košut, Svoboda, Redek – Vu Van (76. Krevňák), Tichý, Trčka (78. Radkovič) – Simonyi (15. Suský), Novák (71. Kocourek), Florus.

V 9. kole Moravskoslezské dorostenecké ligy U19 budou mít mladí fotbalisté MSK v neděli 5.října (od 14 hodin) výhodu domácího hřiště proti přednímu celku soutěže MFK Frýdek-Místek.