Břeclavský hokejový klub je dobrou líhní úspěšných mladých hráčů hokeje – Jakub Masař Mistrem ČR v kategorii dorost

Břeclavský hokejový klub je dobrou líhní úspěšných mladých hráčů hokeje

Milan Zoubek

 

Jakub Masař – Mistrem ČR v kategorii dorostu (foto v titulu článku)

Jakub Masař – břeclavský odchovanec hokejového klubu HC Lvi Břeclav z.s. se tuto neděli, v dresu Liberce, stal Mistrem ČR v kategorii dorostu, když Bílí Tygři Liberec ve finálovém zápase přejeli brněnskou Kometu v poměru 9:3.

Jakub Masař odehrál v letošní sezoně 37 utkání s bilancí 13 branek a 25 asistencí, což je v průměru více než jeden bod na utkání. Je vidět, že břeclavský hokejový klub je dobrou líhni úspěšných hráčů hokeje – viz dále.

 Martin Pavlačka se opět představí v reprezentaci České republiky

Břeclavský odchovanec Martin Pavlačka je ve dnech 5.-8. dubna pozván na přípravný reprezentační kemp U16 v Hodoníně. Součástí tohoto podniku jsou i dvě přátelská utkání se Slovenskem, která se odehrají 7.a 8. dubna od 17:00, respektive 16:00 hodin ve Skalici.

Dalimil Mikyska se představil na MS

Břeclavský odchovanec obránce Dalimil Mikyska se probojoval do konečné nominace mistrovství světa „20“ v Kanadě. Jeho jméno figurovalo na soupisce již pro první zápas. České reprezentaci však turnaj nevyšel a tým skončil za očekáváním a to na 7. místě.

Další břeclavští odchovanci, kteří hrají v extralize dorostu a to za tým Warrior Brno jsou  útočník Tomáš Havelka (2003), který má v šestnácti zápasech 19 kanadských bodů,  útočník Zdeněk Ambrož (2003) v osmi kanadskými body. Dobře se daří obránci Ondřeji Hyklovi (2004), který má na svém kontě ve třinácti zápasech 7 gólů a 4 asistence. Dalším hráčem, který je na  hostování ve Warrioru Brno je Adam Boltvan (2004). a do Přerova odešel  Šimon Juřička (2004).

V Přerově i brankář Petr Žurek (2004). Jak Adam Boltvan z Warrioru, tak Petr Žurek z Přerova mají v této sezoně vyřízené střídavé starty a tudíž v některých zápasech pomáhají v břeclavském klubu.

Dalším extraligovým hráčem je David Rosecký (2001), který působí již třetí sezonu na hostování v HC Olomouc. Třetí sezonu je hráčem Pirátů v Chomutově spolehlivý bek Dominik Vaněk (2002), jenž figuroval ve výběru Ústeckého kraje U15. Další obránce Dominik Koubek (2002), který je na hostování v AZ Residomo Havířov byl také zařazen do výběru U15 tentokrát za Moravskoslezský kraj. Jeho kolega, další bek, který je rovněž na hostování v Havířově Lukáš Topolanský (2002), zde působí teprve druhou sezonu a v minulosti byl rovněž ve výběru U15, to ovšem ještě ze svého působení na Moravě.

Další hráč ročníku 2002, opět výběrový (U15 Jihomoravský kraj) útočník Albert Schweitzer, jenž je rovněž na hostování a to ve Warrior Brno je po zranění  a do soutěže v této sezoně zatím nezasáhl.

Štaci mezi extraligovými kluby má za sebou sedmnáctiletý David Dobša (2001), který z Břeclavi odcházel ve dvanácti letech a sezonu 2015/16 zakončoval v Přerově s 24 kanadskými body za 13 gólů a 11 asistencí Po té odešel do Mladé Boleslavi, kde nastoupil na střední školu“. Tam se Davidovi dařilo ještě lépe a v 34 utkání extraligy mladšího dorostu získal 45 kanadských bodů za 26 branek a 19 asistencí. V tomto roce kdy Davidova forma gradovala, se zúčastnil reprezentačního srazu U16. V Boleslavi hrál David kromě extraligy mladšího i extraligu dorostu staršího a v témže roce tak stihl ještě 13 utkání se staršími kolegy V letošním roce se David vrátil do Přerova, který rovněž působí v extralize

Dalším výborným bekem, který si zahrál jak za výběr Jihomoravského kraje U15, tak na Olympiádě dětí a mládeže je Matěj Chlubna (2001). Tento hráč strávil nejprve dvě sezony ve Warrioru Brno a nyní působí druhým rokem ve Znojmě, které nastupuje v rakousko-maďarské soutěži Erste Bank Juniors League.

Až za oceán se vydal Jakub Zapletal (2002), který o své americké misi prozradil toto: „Působím v týmu South Florida Hockey Academy. Je to akademie, takže to máme spojené se školou, která je velice důležitá. Když nemáme výsledky, nemůžeme hrát. Ve škole i bydlím. Hrajeme ligu U16 AAA, což je nejvyšší liga pod juniorskými ligy jako jsou USHL nebo OHL.

Marek Göndör pátý na mistrovství světa v inline hokeji

Páté místo z MS juniorů v inline hokeji si z Itálie přivezl břeclavský hráč Marek Göndör.

Podrobné statistiky všech hráčů naleznete na následujícím odkazu: https://www.eliteprospects.com/

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický – Výběr z díla

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / synagoga 2. 6. – 16. 7. 2023 / …