Břeclavský fotbal by měl jít do budoucna jinou cestou

BŘECLAV – Personální zemětřesení ve vedení MSK Břeclav přečkal výkonný ředitel Martin Maťašovský. Zajímalo nás, jak vidí další fungování největšího fotbalového klubu na Břeclavsku.

V čem se lišily vaše názory na fungování klubu od názorů trenéra Valachoviče a jednatele Volfa?

Měli jsme jiné názory na to, jak dělat fotbal. Já jsem říkal, že je potřeba víc sledovat všechny naše hráče, které potom pouštíme někam jinam, že je potřeba více pracovat s mládeží v klubu. Oni byli názoru, že tito hráči na MSFL nemají a musí se to postavit na jiných hráčích, které do klubu přivedeme. Ale nemůžu říct, že by jeden názor byl horší než ten druhý. Každý jsme prostě upřednostňovali jinou cestu. Oni byli zvyklí dělat fotbal
takovým způsobem, já si myslím, že by břeclavský fotbal měl jít v současné době jinou cestou. Pak přišlo k tomu, že se Milan Volf, jako jednatel klubu, rozhodl trenéra odvolat. Já jsem se to dozvěděl až zvenku. Večer mi pak volal zástupce největšího akcionáře pan Kalužík, že je odvolaný i jednatel Volf a že mám klub na starosti.

Z různých stran nyní zaznívá, že by bylo lepší rezignovat na záchranu MSFL a hrát nějakou nižší soutěž s mužstvem postaveným především na vlastních odchovancích. Jaký na to máte názor?
Jasně jsme si po těch změnách v užším vedení klubu řekli, že máme tři úkoly. První je obhájit Sportovní centra mládeže a Sportovní střediska mládeže v těch soutěžích, které dorostenci a žáci hrají nyní. Druhý úkol je zachránit B tým v I.A třídě a třetí udělat všechno pro to, abychom nespadli ze třetí ligy. To jsou tři priority. Na druhou stranu otevřeně říkám, že i když se třetí liga zachrání, tak není stoprocentně jisté, že ji budeme hrát. Sháníme finanční prostředky na třetí ligu. Pokud je seženeme a dofinancujeme to, tak nemám problém s tím, abychom ji hráli dál, ale trošku se mi příčí myšlenka, že tu budou zase cizí hráči. Pokud se během několika týdnů nepodaří potřebné peníze sehnat, tak si musíme s akcionáři a užším vedením klubu sednout a rozhodnout se, jak dál. Pokud se rozhodneme pro divizi, bude to mít tu výhodu, že budeme moci do kádru začlenit více našich hráčů a nebude nás to stát ani tolik peněz. Nemuseli bychom pak následně vynakládat finanční prostředky na přestupy nebo hostování cizích hráčů. Samozřejmě, v divizi je menší pravděpodobnost, že dokážeme uplatnit naše hráče do vyšší soutěže. Obě varianty mají plusy i minusy……

Celý rozhovor si přečtete v zítřejším vydání Týdeníku Břeclavsko

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …