Zítra proběhne BŘECLAVSKÝ FORTEL

BŘECLAV

Dne 10. listopadu od 8.30 do 17.00 v Domě školství v Břeclavi na ulici 17. listopadu

se koná již druhý ročník úspěšné akce na podporu technického vzdělání s názvem Břeclavský fortel.

Organizátoři tak navazují na premiérový projekt loňského roku, který se zaměřil především na přiblížení technických oborů hlavně nastávajícím absolventům základních a středních škol, ale i široké veřejnosti.

Tato akce byla přínosná nejen pro návštěvníky, ale i pro firmy, které si díky této příležitosti našli své současné zaměstnance. I toto je pro organizátory podstatný důkaz toho, že tento způsob prezentace skutečně funguje.

Stejně jako všude jinde, i v našem regionu se zaměstnavatelé potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků se zájmem o technické obory.

A právě prostřednictvím Břeclavského fortelu se nejvýznamnější průmyslové firmy snaží povzbudit zájem žáků o technické profese. Chceme také poukázat na stálý nedostatek zájemců o tato povolání a představit pracovní možnosti v místních podnicích. Cílem je ukázat žákům, že i v tomto regionu je mnoho možností uplatnění se na trhu práce.

Od počátku příprav fortelu organizátoři spolupracují s výchovnými poradci a řediteli základních škol na tom, aby tato akce oslovila co nejvíce žáků a díky tomu jim usnadnila volbu svého budoucího povolání.

Letošní ročník bude pro návštěvníky zajímavý nejen prezentací firem, ale i tombolou, ve které budou moci vyhrát hodnotné ceny.

Na akci jsou zváni nejen žáci základních škol, ale i studenti středních škol a odborných učilišť, kteří již aktuálně řeší své zapojení na trhu práce. V odpoledních hodinách je akce určena především pro širokou veřejnost a absolventy, kteří se zajímají o možnosti zaměstnání.

Představení zaměstnavatelů a technicky zaměřených oborů proběhne ve čtvrtek 10. listopadu od 8.30 do 17.00 v Domě školství v Břeclavi na ulici 17. listopadu. Na pořádání akce se podílí Okresní hospodářská komora Břeclav, město Břeclav, kontaktní pracoviště Úřadu práce Břeclav, Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav, p. o. a zaměstnavatelé okresu Břeclav.

breclavskz-fortel-program

Zdroj: www.ohkbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …