Břeclavský advent: koncerty i Mikuláš

BŘECLAV (tz) – Téměř na každý prosincový den se letos v Břeclavi chystá kulturní akce, která navodí ve městě tu správnou vánoční atmosféru.

Od adventu do Silvestra bude bavit obyvatele i návštěvníky města výstava betlémů, několik vánočních koncertů a jarmarků či mikulášský bleší trh. Na většině akcí se navíc nebude platit vstupné.

„Letos je adventní program v Břeclavi extrémně nabitý. Od 27. listopadu do posledního dne letošního roku čeká město na třicet kulturních, společenských a sportovních akcí,“ zve Radka Kobrová z odboru školství, kultury, mládeže a sportu. Stejně jako v posledních letech ožije pěší zóna u železničního nádraží na týden vánočními slavnostmi s tematickým jarmarkem a bohatým programem. V něm od 30. listopadu do 4. prosince nebudou chybět tradiční koledy dětí z břeclavských škol a školek, ale ani jazzové a rockové kapely.

První adventní neděli totiž rozezní pěší zónu odpolední festival. Na podiu u gymnázia se od třinácti hodin vystřídá originální dixieland z Kopřivnice, kapela Voilá hrající francouzský jazz a šanson nebo místní rockové sestavy Větry z jihu a Chameleon Groove. Bude se podávat i oblíbený starostův svařák, program myslí i na děti.

Následující dny zkrátí čekání na Mikuláše pravidelným programem na podiu u gymnázia, v pátek pátého prosince obsadí stánky už potřetí adventní bleší trhy. „Tentokrát se bude prodávat od 14 do 17 hodin. Na programu je také koncert anglického písničkáře Alasdaira Bouche,“ pozval za organizátory Petr Vlasák s tím, že zájemci o bezplatný nájem prodejního stánku se mohou hlásit na email petr.vlasak@breclav.eu. Po bleším trhu bude nachystána mikulášská zábava před kinem Koruna. Večer pak vedení města s dětmi slavnostně rozsvítí vánoční strom na náměstí.

Bronzová neděle bude 7. prosince ve znamení vánočního koncertu Karla Hegnera, lednických Melody Gentlemen a cimbálky Aleše Smutného. Kromě swingu a folkloru dojde v kině Koruna samozřejmě i na koledy. V prosinci tam zazpívá k Vánocům také slovenská šansoniérka Szidi Tobias nebo Jiří Zonyga. Vánoční koncerty jsou v plánu také v synagoze a kulturních domech jednotlivých městských částí.

Městské muzeum bude až do poloviny ledna plnit výstava betlémů, v plánu jsou i vánoční dílničky a zpívání. Na vánoční jarmark se mohou těšit i v Charvátské Nové Vsi či Poštorné, kde je tradičně spojený se svatou Lucií. Vánoční projekt chystá i tamní taneční studio Actiwity D.C. Silvestr zakončí rok 2014 opět diskotékou a půlnočním ohňostrojem na náměstí.

břeclav advent

CHYSTAJÍ SE NA VÁNOCE. V sobotu se v keramické dílně Střediska volného času Duhovka v Břeclavi v ulici Lidická sešli malí keramici. Pod vedením Soni Hoškové si děti mohly vyrobit z keramické hlíny různé ozdoby a dekorace s vánočními motivy. Hned následující neděli se v Duhovce Na Valtické v rámci předvánoční výtvarné dílny tvořily adventní věnce.Foto: Lidka Pavlovová
CHYSTAJÍ SE NA VÁNOCE. V sobotu se v keramické dílně Střediska volného času Duhovka v Břeclavi v ulici Lidická sešli malí keramici. Pod vedením Soni Hoškové si děti mohly vyrobit z keramické hlíny různé ozdoby a dekorace s vánočními motivy. Hned následující neděli se v Duhovce Na Valtické v rámci předvánoční výtvarné dílny tvořily adventní věnce. Foto: Lidka Pavlovová

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …