foto:Jiří Holobrádek

Břeclavskou Renahall zaplnily fotografie i fotoaparáty

BŘECLAV  – V sobotu podvečer zde byla zahájena první společná výstava členů Fotoklubu Břeclav.

Fotoklub Břeclav byl založen začátkem jara 2013. Mezi jeho členy v současnosti patří Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba a Martin Bezděk, kteří od soboty představují své fotografie v tzv. Renahall v areálu bývalého cukrovaru. Žánrově pestrá paleta barevných i černobílých fotografií přilákala v sobotu početné obecenstvo. Mezi nimi bylo i několik členů Fotoklubu Břeclav, které trochu zamrzelo, že se o dlouholeté a úspěšné existenci jejich sdružení v 80. letech minulého století nikdo ani slovem nezmínil.

Velký zájem návštěvníků ale vzbudila výstava historické foto a video techniky ze soukromé sbírky Miloslava Rakoviče. „Sbírku založil už můj otec, který měl ve 30. letech obchod s fotopotřebami,“ prozradil majitel několika desítek exponátů fotoaparátů a filmových kamer.

Výstavu je možné zhlédnout každou sobotu a neděli od 12 do 18 hodin, a to až do 28. září. V neděli 21. září proběhne fotografická dílna, která bude vedena členy fotoklubu. Fotoklub nabídne teoretické přednášky s tématy od základů fotografování až po pokročilé techniky fotografie a praktické dílny, kde si zájemci budou moci vyzkoušet například základy práce s modelkou a studiovými světly. Dílny budou rozděleny do dvou bloků: první část bude věnována začínajícím fotografům, druhá část bude pro zájemce o hlubší poznání fotografie. V rámci dílen proběhne mezi účastníky soutěž o tisk jejich fotografií zdarma! Přihlásit se bude možno jednoduše přes webový formulář na stránkách fotoklubu (www.fotoklubbreclav.cz). Cena fotografické dílny je 250 korun na osobu na celý den. Nutnou podmínkou pro absolvování praktické dílny je fotoaparát, kterým lze odpalovat studiové blesky, ideální je zrcadlovka.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …