Vítězná čtyřka mladších žáků s kormidelkníkem. Foto: archiv SVK Břeclav

Břeclavské veslování má sedm mistrů Moravy

BRNO (pf) – Velké veslařské manévry představují přebory kraje. Moravské oddíly se pravidelně setkávají na brněnské přehradě aby si to rozdaly o tituly, body do Českého poháru a postup na mistrovství republiky.

Velký nárůst členské základny ve všech veslařských klubech dává zapomenout na nedávné doby, kdy sobota byla jenom nudným představením několika málo rozjížděk. Letos se skutečně jelo po oba dny ve svižném tempu a po oba dny se bylo na co dívat. Břeclavští veslaři zde startovali ve více než třiceti posádkách a zajeli zde plno zajímavých výsledků, z nichž uvádíme ty nejvýznamnější.

Svoji velmi dobrou výkonnost dokázali mladší žáci. Matěj Helešic, Dany Kubík, Petr Polášek, Jan Turek s kormidelníkem Lukášem Nešporem získali titul na párové čtyřce a individuální titul na skifu si vyjel mezi jedenáctiletými skifaři Petr Polášek. Potěšitelné je, že na mistrovství republiky se kvalifikovali na dvojskifu i Tobiáš Mitrič s Timonem Vlašicem.

Titul v královské disciplíně – osmě, si vyjeli mezi dorostenci Ondřej a Jakub Klimovičovi, Radim Dovrtěl a Petr Schmidt společně s veslaři z Hodonína. Navíc byli pátí na čtyřce bez kormidelníka.
Mezi skifaři lehkých vah mužů zvítězil Aleš Suský. Protože se jednalo o přebor Moravy, nestartoval zde stříbrný z mistrovství Evropy Lukáš Helešic ve své parádní disciplíně dvojce bez kormidelníka, protože jeho parťák je z Pardubic a ten startoval na svých oblastních přeborech. Tuto absenci skvěle nahradil v závodě dvojskifů, kde s Richardem Rampulou s přehledem zvítězil a druhé místo přidal v závodě skifařů.

Jednoznačné bylo i vítězství Petra Rampuly na skifu, Richard Rampula byl na skifu pátý. Když si tito tři břeclavští borci sedli s brněnským Tomášem Kamanem na párovou čtyřku, nadělili svým soupeřům propastných jedenáct vteřin. Marie Hlavinková s Markétou Nedělovou dojely na párovce juniorek na druhém místě a Hlavinková k tomu přidala třetí místo na skifu. Nedělová byla šestá na skifu.
Mladší žačky Magdaléna Novotná s Terezou Melskou dojely v závodě dvojskifů mladších žaček druhé a Petra Křivánková s Bárou Mikuličovou byly čtvrté. Na čtyřce dojely Novotná, Melská, Kocmanová a Mikulášová na čtvrtém místě. V závodě skifařek byla Novotná druhá mezi dvanáctiletými děvčaty, stejnou příčku vybojovala Melská v závodě o rok mladších veslařek, kde skončila na 4. místě ještě Mikulášová. Anežka Buzrlová dojela na dvojskifu na třetím místě, kde si alespoň trochu spravila náladu za nepovedený závod ve skifu.

Vůbec nevyšly tyto závody starším žákům. Potýkali se s absencemi, a tak Dalibor Neděla startoval na párovce s Hodonínem, kde jim vypadl veslař z vozíčku, a tak jeli vlastně jenom ve třech. Nevyšel mu ani start s Lukášem Rylichem na dvojskifu a Rylich pak zajel až čtvrté místo ve finále B. Těžký první závod absolvovala ve velkých vlnách Katka Mitričová, která nepostoupila z rozjížděk.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …