foto: Lidka Pavlovová

Břeclavské pivo teklo pod zámkem proudem

Břeclav – Sobotní festival břeclavského pivovaru se vydařil. Počasí, na rozdíl od neděle, bylo krásné, zpěváci zpívali, muzikanti hráli a návštěvníci se bavili.

 Odpolední nápor sluníčka a hektolitry piva způsobili zarudnutí tváří účastníků sobotních Slavností břeclavského piva. Sešlo se zde více než tři tisíce lidí.

Piva Podlužan, Kanec a Delegát byly k dostání ve filtrované i nefiltrované verzi a návštěvníci slavností měli také možnost prohlédnout si pivovar zevnitř. Už ve dvě hodiny byl ale na prohlídky vyhlášen stop stav a dovnitř se dostalo jen malé procento zájemců, kteří se stihli včas nahlásit.

Tahákem slavností pod břeclavským zámkem byl kromě piva také nadupaný kulturní program, na pódiu se vedle méně známých objevily skupiny, které plní koncertní haly v Čechách i na Slovensku. Argema se pokusila posluchačům kromě hitů jako Tohle je ráj nebo Jarošovský pivovar vlichotit také písní s názvem Zámecké, věnovanou právě pivu, vařenému v Zámeckém pivovaru Břeclav.

Po tradičně vydařeném vystoupení Jiřího Zonygy a Větrů z Jihu nastoupili slovenští No Name, kterým se konečně podařilo návštěvníky i rozezpívat. „Igor Timko je nejvíc sexy borec na světě. A má úžasnou prcku!“ obdivovala nadšeně pozadí frontmana kapely mladá učitelka Markéta.Následující vystoupení zlínské cabaretpunkové kapely Franc Alpa, jejíž členové byli oblečeni jako vánoční stromeček a sněhulák ovšem lidé moc nepobrali a většina si raději vyrazila doplnit prázdné kelímky.Děda Mládek Illegal Band pak připomněl slavné hity Ivana Mládka v rockové úpravě a v davu se ke zpěvu začal přidávat i tanec.Program na pódiu završilo vystoupení slovenské kapely Horkým Slíže, která už více než deset let brázdí vody českých a slovenských festivalů a má za sebou také řadu samostatných koncertů. To už se postavili i ti, kteří celé odpoledne odpočívali v trávě, a atmosféra se změnila ve skutečně festivalovou. Škoda jen, že svůj vstup ukončili bez přídavku.

Kdo má chuť celý den popíjet zlatavý mok a nechce po pár kouscích skončit pod keře, musí dbát také na plný žaludek. Jediným výrazným nedostatkem celé akce byl právě nedostatek stánků s jídlem. Ty byly pouze tři a zanedlouho se u nich začaly tvořit mnohametrové fronty. Jídlo stánkařům začalo také brzy docházet. „Malý výběr jídla a hlavně nechápu, jak na akci, kde je tolik lidí, můžou být jen tři stánky. Než člověk vystojí frontu, je půlka programu pryč,“ stěžovala si Veronika V.

Naprostá většina účastníků se ale na slavnostech dobře bavila, včetně těch nejmenších, pro které zde byla připravena speciální herní zóna. Na málokteré akci v Břeclavi je k vidění taková návštěvnost.

foto: Lidka Pavlovová

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …