Břeclavské hokejistky po 13 kolech vedou 1.ligu žen

Milan Zoubek

 Břeclavské Lvice po odehraných třinácti kolech z dvaceti v 1. lize žen mají slibně nakročeno k boji o vítězství v soutěži. Po třech letech, kdy lize žen vládl, Vsetín letos došlo ke změně. Skvěle zahájila sezonu Opava, která má na nyní svém kontě dvě prohry, a to první právě od břeclavských Lvic. Lvice mají za sebou skvělý konec tohoto roku, když využily v sérii 4 domácích utkání v řadě a v každém zápase na plno bodovaly. Také poprvé na domácím ledě porazily Vsetín, a to v obou vzájemných utkáních. S Opavou mají zatím břeclavské hokejistky vyrovnanou bilanci jedné porážky a jednoho vítězství. Se Vsetínem již dvě výhry a jednu porážku. Právě Opava bude soupeřem Lvic v prvním lednovém kole a to 11.1. od 13:00 hod na ZS v Břeclavi.

 Pár údajů ze statistik za odehraná kola.

V kanadském bodování soutěže zatím vládne hráčka Opavy M. Svobodová s 44 body. Za ní s odstupem následují 3 hráčky Vsetína a na 5. místě je břeclavská S. Sadílková se 28 kanadskými body. V první desítce má břeclav ještě další dvě zastoupení a to osmou K. Buocikovou a desátou K. Hrdinovou.

 

Mezi střelci figuruje S. Sadílková dokonce na 4. místě s 17 góly. K. Hrdinová je sedmá a K. Buociková opět na osmém místě.

 

Mezi hráčkami s největším počtem přihrávek je nejlepší z Lvic na 7. místě S. Sadílková, ji potřetí osmá K. Buociková následovaná na místech 13. a 14. obránkyněmi S. Duroňovou a N. BartalovouK. Hrdinovou.

Za břeclavské ženy už má i několik zápasů odehráno i T. Vališová, která se již ve svých 13 – ti letech probojovala do kádru reprezentačního výběru ČR do 16 – ti let, a připsala si již dva reprezentační starty.

V roce 2020 Lvice ještě čekají 2 domácí zápasy a to 11.1. od 13:00 přímý souboj o první místo s Opavou.

Následovat bude série venkovních zápasů a Lvice se doma představí až 29.2.

Pokud se břeclavským hokejistkám povede udržet vedení a 1.ligu vyhrají čekala by je ještě v březnu baráž o postup do Extraligy.

Na domácí zápasy břeclavských Lvic jste všichni srdečně zváni.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nektárium – July Haluzová

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie Břeclav / synagoga Břeclav 28. 6. – 28. 7.2024 …