Břeclavské hokejistky i nadále na vítězné vlně

Milan Zoubek vedoucí týmu žen HC Lvi Břeclav

Ani ve třetím kole 1. ligy žen Lvice nezaváhaly. Uničov ovšem předvedl velmi slušný výkon a výsledek je pro hostující tým možná až příliš krutý.

První střelu zápasu si připsal Uničov, který první minutu hýřil na ledě aktivitou. Hned při druhém střídání se prosazuje náš první útok a posílá Lvice do vedení.  Hostující tým i nadále velmi obře bruslil. V obrané třetině si ovšem Lvice soupeřky hlídaly a do větších šancí je nepouštěli. V 9. minutě proběhla jedna z nejhezčích akcí zápasu. V rohu vybojovala kotouč B. Búliková, poslala jej na modrou čáru N. Bartalové, která křížem přes útočné pásmo našla neomylně hokejku B. Koyšové a ta nechytatelně zakončila tuto akci. Lvice v tuto dobu byly při chuti. Po třetí brance v síti Uničova, přišel oddechový čas hostujícího týmu. Téměř vzápětí Lvice zvyšují na 4:0. Poté se již hosté v obranné činnosti více soustředili a další gól již břeclavská Fosfa Aréna v první třetině neviděla.

Druhou část hry začínaly Lvice v přesilové výhodě. Hned po vhazování ve středovém kruhu vzala puk na svoji hokejku K. Hrdinová a střelou, která cinkla o levou tyč branky Uničova, zvyšuje na 5:0. Do pěti minut se ještě po přihrávce S. Sadílkové prosazuje K. Buociková. Lvice se i nadále tlačily do útoku, ale střely začaly nacházet čím dál více brankářku hostujícího týmu. Uničovské hráčky se začínaly čím dál častěji dostávat do brejků a v polovině utkání hned dvě situace dokázaly využít. I přes snahu domácích hráček se nepovedlo již navýšit jejich vedení.

Na začátku třetí třetiny Uničov snížil na rozdíl tří branek. Od této chvále již Lvice hrají více na jistotu a snaží se maximálně držet puk na svých hokejkách. To se nám celkem daří a vyložených šancí již není ani na jedné straně příliš. Až v posledních třech minutách  Uničov zkouší ještě utkání zvrátit. V jejich obraně se tak objevily dvě okénka, které dokázaly Lvice využít a pojistit svoje vedení.

Lvice tak i nadále jsou v soutěži neporaženy..

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 8:3 (4:0, 2:2, 2:1)

Sestava Lvice: Bláhová,(Kocmanová) – Bartalová, Hrdinová, Čajanová, Kotounová – Búliková, Koníčková, Samohýlová, Buociková, Koyšová, Sadílková

Sestava Uničov: Martincová – Vávrová L., Mólerová K., Vávrová H., Nesvadbová – Balážová, Součková, Bahúlová, Mólerová L., Juříčková, Hrubanová, Sovjáková, Žáčková, Pavlíčková

Branky: 2. Búliková (Čajanová), 9. Koyšová (Bartalová, Búliková), 14. Búliková (Čajanová), 15. Sadílková (Koyšová), 21. Hrdinová, 26. Buociková ( Sadílková), 58. Koyšová ( Čajanová), 58. Buociková (Hrdinová) – 30. Hrubanová (Součková), 31. Balážová (Juříčková), 42. Juříčková (Součková, Mólerová L.)

Vyloučení: 6:5 (z toho 1 domácí potrestáni TS – neproměněno)  Využití: 1:0  Oslabení: 0:0  Průběh utkání: 6:0, 6:3, 8:3

Tuto neděli 4.10. přijede do Břeclavi Hokejový klub Opava s.r.o., který má také zatím 100% bodový zisk. Od 13:15 tak proběhne přímý souboj o 1. místo v tabulce.

Všichni jste Lvicemi zváni o podporu a vytvoření dobré sportovní nálady.