Pondělí , 15 Červenec 2024

Břeclavské dny nabídnou tři víkendy nabité akcemi

BŘECLAV (vla) – Koncert barokní hudby, festival minipivovarů, sportovní akce pro milovníky cyklistiky i vodáctví, divadelní představení s Lukášem Hejlíkem pro děti i jejich rodiče nebo například bleší trhy. Červnové Břeclavské dny letos obsáhnou hned tři víkendy plné různorodých akcí.

Vše vygraduje na konci měsíce. „V sobotu 28. června završí své putovní turné po výjimečných památkách České republiky prestižní cyklus koncertů vážné hudby Concentus Moraviae. Po roční pauze se do města vrátí s pěveckým sborem Collegium 1704, který představí výběr barokní klasiky v poštorenském kostele Navštívení Panny Marie. Slavnostní koncert bude dirigovat Václav Luks. Vstupenky mohou zájemci získat na břeclavském infocentru,“ pozval na vrchol letošních Břeclavský dnů místostarosta města Richard Zemánek.

Ve stejný den se v podzámčí uskuteční již třetí ročník Břeclavského festivalu minipivovarů, na kterém se představí více než dvacet výrobců piva nepříliš známých, avšak o to více chválených značek. Fajnšmekři si například pochutnají na mikulovském Mamutovi, hodonínském Švihákovi, olomouckém Moritzovi nebo broumském Matuškovi. A to už od dvou hodin odpoledne, kdy pivovary zahájí svou rozsáhlou ochutnávku na louce pod zámkem. Hodinu nato začne hudební přehlídka, jež skončí až o půlnoci.Zahrají jak místní country skupiny CWB a Wráwor, tak bluesové sestavy z Ostravy, Prahy či Slovenska.

Den poté se budou moct lidé vrátit na místo a pobavit se při divadelní komedii o přátelství tří mužů a jednom netradičním obrazu, kterou sehraje od půl osmé večer Dvorní divadlo z Hlohovce. Představí se známí televizní a divadelní herci Lukáš Hejlík, Zdeněk Černín a Jan Grygar. Svým představením Kumšt oživí nádvoří břeclavského zámku. Lukáš Hejlík se svým projektem LiStOVáNí ostatně zamíří do Břeclavi už 15. června v rámci Divadelních nedělí pro děti s dobrodružstvím komisaře Vrťapky. Na dvoře městské knihovny pak bude herec bavit malé diváky i v červenci a srpnu.

„Břeclav si v červnu užije také hned několik sportovních akcí. Vše začne 14. června novou cykloakcí Trojzemím na kole a lodí, kdy se zájemci projedou do rakouského muzea železnice v Hohenau a soutok Moravy a Dyje uvidí i ze slovenské strany. Odpoledne šlápnou do pedálů také recesisté v kostýmech na již legendárním závodě kol s pevným převodem O dušu v Charvátské Nové Vsi,“ doplnil místostarosta Zemánek.

V neděli 15. června si sportovci přijdou na své na Vodáckém dnu nad břeclavským splavem. O následujícím víkendu na stejném místě vypukne klání týmů na dračích lodích pro děti i dospělé a poslední sobotu v červnu budou pádlovat nadšenci i mezi břeclavskými mosty. Spanilá jízda k Vídeňáku začne o půl třetí odpoledne.
V pátek 13. června dojde i na další bleší trh, tentokrát v parku na náměstí Svobody. Od dvou do šesti hodin odpoledne bude na programu i živá hudba a prohlídky evangelického kostela. V neděli 15. června potěší příznivce swingu koncert souboru Flash Band na Pohansku.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …