il.foto redakce

Břeclavská Lvíčata na prahu hokejové sezony nezahálejí

Břeclav – Zimní hokejová sezóna je na svém počátku a lvíčata již mají na svém kontě první přátelská utkání či turnaje.

Předzávodní období zahájila lvíčata letním sportovním táborem na horách v Beskydech. Sic pod mrakem, ale ve k tréninku vhodném počasí pod vedením břeclavských trenérů zvyšovala fyzickou kondici v horském prostředí. Po návratu z Beskyd vyjela lvíčata na led v rámci příměstského sportovního soustředění na ledě i „suchu“. Během přípravy se již odehrálo několik nesoutěžních utkání a předsezónních turnajů aby si hráči a hráčky vyzkoušeli, co je čeká v průběhu zimní sezóny.

Prvního většího úspěchu dosáhla kategorie 4. Tříd na turnaji v Šumperku, kde lvíčata získala bronzové medaile. V přípravě se dařilo i mladšímu dorostu, který s bilancí 3 výher, 2 porážek a 1 remízy s prvním zářijovým víkendem vstoupí do soutěže. Ve druhém zářijovém víkendu se rozběhnou žákovské mládežnické soutěže. Břeclavská lvíčata letos startují v Krajských soutěžích žactva a přípravek. Kategorie přípravek 3. a 2. Tříd hrají svoje utkání turnajovým způsobem v minihokeji. Čtvrťáci a třeťáci reprezentují Břeclavský hokej navíc v Eurominilize, což je mezinárodní soutěž v minihokeji. Zde se střetávají se soupeři ze Slovenska a Rakouska.

Mladší dorost v U16 – Meisterschaft ÖEHV
I letos budou břeclavští dorostenci hájit barvy města v mezinárodní rakouské soutěži „ÖEHV U16-Meisterschaft“. Tato soutěž startuje svůj 2. ročník a navazuje na soutěže EBYSL a EBJL staršího dorostu a juniorů, ve kterých také startuje tradiční břeclavský soupeř ze Znojma. V kategorii mladšího dorostu hrají soutěž nejlepší rakouská družstva, jako jsou Redbull Salzburg, LA Stars St. Polten, Graz, Klagenfurt a další. Břeclavští lvi se tak utkávají v soutěži s atraktivními soupeři, kteří se prostřednictvím mistrovských zápasů seznamují s naším regionem. Lvi zase reprezentují své město v Rakousku a v loňské sezóně si vedli velmi dobře.

Říjen ve znamení školek
Již tradiční výuka bruslení pro mateřské školy, kterou mládežnický hokejový klub organizuje, bude i letos probíhat od října do března. Kluci i děvčata předškolního věku se zábavnou formou seznamují s ledovou plochou a většina prožívá své první krůčky na bruslích. Na závěr tohoto bloku výuky již spousta z nich dokáže samostatně se na ledě pohybovat a může tedy s rodiči bez problémů navštěvovat veřejné bruslení na Zimním stadionu v Břeclavi.

Hokejová školka bruslení
Zájemci o zdokonalení se v bruslení, popřípadě o zapojení se do hokejové školky bruslení mají možnost docházet na zimní stadion i o víkendu, kdy hokejová školka bruslení pokračuje. Vždy v sobotu nebo v neděli dopoledne, se břeclavští trenéři věnují úplným začátečníkům a zájemcům o výuku bruslení. Projekt Českého svazu ledního hokeje „Pojď hrát hokej“, jehož se břeclavský hokejový klub HC Lvi Břeclav o. s. účastní, se zaměřuje na pomoc začínajícím hokejistům a hokejistkám. Začínající děti mají možnost si od klubu zapůjčit hokejovou výstroj, což snižuje finanční náročnost hokeje na minimum. Tento projekt pokračuje v Břeclavi již třetím rokem a výsledkem je vzrůstající počet začínajících hokejistů, kluků i holek.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …