Břeclaví prošel Tříkrálový průvod

BŘECLAV (juh) – V úterý se po roce opět vydal do ulic Břeclavi Tříkrálový průvod, který zorganizovala Oblastní charita Břeclav.

V čele skupinek koledníků šli dva velbloudi a ve tři východní mudrce se změnili představitelé břeclavské radnice. Starosta Pavel Dominik absolvoval cestu od parku k náměstí dokonce na hřbetě dvouhrbého korábu pouště, místostarostové Jaroslav Válka a Milan Vojta vedli druhého velblouda za uzdu. Před kinem Koruna starosta Dominik pozdravil početný dav Břeclavanů a koledníkům popřál mnoho úspěchů. Jako základní kámen Tříkrálové sbírky pak předal zástupkyni charity finanční dar od města. Poté koledníkům požehnal břeclavský děkan Josef Ondráček.

V následném kulturním programu se představili žáci Hudební školy Yamaha a folklorní kroužek Jatelinka z Moravské Nové Vsi.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně v celé republice Charita Česká republika. Jde o největší dobrovolnickou akcí u nás. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek (přibližně 50.000 dobrovolníků). Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka.

Foto: Jiří Holobrádek

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …