Břeclavanky udržely náskok v čele extraligy

HAVÍŘOV, FRÝDLANT (jh) – Ani v dalších dvou kolech extraligy se tříbodový náskok stolních tenistek MSK Gumotex Břeclav na čele tabulky neztenčil.

SKST Baník Havířov – MSK Gumotex Břeclav 2:6.

V Havířově si velmi dobře vedla Andreia Dodeanová, která k výsledku přispěla třemi výhrami. Dokázala překonat i nejlepší hráčku Baníku Čechovou, přestože s ní ztratila první dva sety. Dokázala změnit taktiku a další tři sady byly hrány za její zřetelné převahy. Bez porážky zůstala i Vivien Ellö, která odehrála jen dva zápasy. S Čechovou ztratila dva sety v koncovkách, ve vítězných třech její soupeřka neuhrála více než pět míčků, v pátém setu jen jediný. Aneta Kučerová v Havířově trénuje a domácí hráčky ji dobře znají. Možná i proto si na ni věřily, což vedlo k dvojnásobné bodové ztrátě dvojky MSK, která uspěla jen ve své první dvouhře s Fojtíkovou, poté podlehla Petrovové 2:3 a čechové 1:3.

SK Frýdlant nad Ostravicí – MSK Gumotex Břeclav 2:6

Ve Frýdlantu mohly domácí hráčky trochu zamíchat bodovými rozdíly v první trojici extraligových favoritů. Bodovat ale dokázala jen aktuální jednička beskydského klubu Karin Adámková. Dodeanovou zdolala ve třech setech, Kučerovou v koncovce pátého setu a pětisetový boj svedla i s Ellö, stejně jako v Břeclavi. Znovu ukázala, že je pro jedničku MSK nepříjemnou soupeřkou. Vedla 2:1 na sety, blízko k úspěchu měla v setu čtvrtém (10:12) a až pátý set byl jasně v moci Ellö (11:4). Na pět setů se bojovalo i v zápasu Rusnákové s Dodeanovou. Stejně jak v Havířově dokázala Rumunka po dvou ztracených setech otočit na konečných 3:2 ve svůj prospěch.

„Dnes hrála Aneta jak vyměněná, s Adámkovou odehrály v pátém setu za stavu 9:9 obě hráčky sérii neuvěřitelných míčů. Andreia vedla s Adámkovou v prvním setu 10:6. Set sice ztratila, ale i v dalších dvou hrála velmi dobře. Problémy měla s Rusnákovou. Za stavu 0:2 na sety a 7:9 jsem vzal oddechový čas, koncovku zvládla dle pokynů a pak již měla jasně navrch. Vivien i podruhé těžce bojovala s Adámkovou. Za stavu 1:2 na sety a 7:9 dostala žlutou kartu za odkopnutí míče, což ji uklidnilo, srovnala na 2:2 a pátý set již měla pod kontrolou,“ popsal zajímavé momenty z utkání s Frýdlantem kouč MSK Petr Nedoma.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …