Břeclavánek a tvrdonská a podivínská chasa pořádají krojové plesy, Kravihorci vinařský repreples

BŘECLAV (juh) – Dětský folklorní soubor Břeclavánek zve na tradiční dětský krojový ples.

Ten se uskuteční v neděli 8. února ve 14 hodin v kulturním domě ve Staré Břeclavi. K tanci a poslechu bude dětem i dospělým hrát dechová hudba Zlaťulka, cimbálová muzika Břeclavánku a cimbálová muzika Vergariovci.

Vinařsko-reprezentační ples Kravihorců

BOŘETICE (juh) – V sobotu 7. února se v kulturním domě v Bořeticích uskuteční vinařsko-reprezentační ples Svobodné spolkové republiky Kraví hora. K tanci i poslechu zahraje dechová hudba Lácaranka. Začátek ve 20 hodin. Bohatá tombola je zajištěna. Nebude chybět ani víno z vinné banky známé recesistické republiky. Během večera proběhne nástup vlády a prezidenta, veřejné zasedání, schvalování nových zákonů a samozřejmě, jak bývá zvykem, nebude chybět ani nějaká ta ptákovina.

Chasy zvou na krojované plesy

PODIVÍN, TVRDONICE (juh) – Milovníci krásy moravských krojů si přijdou na začátku února na své. Občanské sdružení Chasa Podivín všechny srdečně zve na tradiční krojový ples, který se uskuteční v sobotu 7. února v Městské hale Podivín. Začátek plesu bude ve 20 hodin, ples zahájí domácí i přespolní chasa českou besedou. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba  Lanžhotčanka.

Chasa vedená stárky z Tvrdonic srdečně zve na tradiční krojový ples, který se ve Tvrdonicích už léta koná první únorovou sobotu. Letos se tak stane 7. února od 19 hodin v sále místní sokolovny. Chasa a její hosté z okolí připravují moravskou besedu, pozvání ke společné zábavě přijali mladí členové souboru Dúbrava z Dubňan i se svou cimbálovou muzikou. Vyhrávat bude ve Tvrdonicích premiérově dechová hudba Svárovanka.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …