Břeclavané doma zdolali Trnavu a v sobotu hrají v Kremsu

BŘECLAV (mv) – Jediné podzimní soutěžní domácí utkání rakouské Regional Division Nord odehrál v sobotu na hřišti Pastvisko tým mužů Rugby Clubu Břeclav.

Utkání se silným soupeřem RC Spartak Trnava se hrálo na těžkém terénu za větrného, chladného a podmračeného počasí a přihlíželo mu asi 100 diváků.

Trenér domácího celku Jiří Říha si mohl vybrat z přítomných 25 hráčů tu nejoptimálnější sestavu, Trnava přijela pouze se 16 hráči, mezi nimi ale bylo několik zkušených francouzských hráčů včetně trenéra – všichni zaměstnanci francouzské automobilky Peugeot v Trnavě.

V prvním poločase měli více ze hry domácí, již v 10. minutě položil první pětku Radim Stráník a další přidal v 16. minutě, následnou konverzi proměnil až ve druhém případě kopáč Lukáš Pernecký, první poločas tak skončil stavem 12:0 pro Břeclav.

Ve druhém poločase začala mít více ze hry Trnava, ve 47. minutě položil jejich pětku (12:5) a následně i úspěšně kopl konverzi (12:7) Ján Székely. V dalších minutách měli břeclavští několikrát velké štěstí, kdy jen náhoda zabránila Trnavě položit pětku. V 70. minutě kopl opět Székely nařízený trestný kop za tři body a skóre bylo již 12:10. Diváci se již začali obávat o výsledek, ale do závěru utkání se stav nezměnil.

V tabulce Regional Division Nord je stále na prvním místě RC Spartak Trnava se ziskem šesti bodů (pět bodů za kontumované utkání s RC Krems + bod za těsný výsledek s Břeclaví), na druhém místě je RC Břeclav se čtyřmi body (za vítězství s Trnavou) a na 3. místě je RC Krems, zatím bez bodů.

V bodování jednotlivců soutěže je nejúspěšnějším hráčem Radim Stráník za dvě položené pětky, zúročuje tak zkušenosti, získané při trénincích a zápasech v týmu RC Brno-Bystrc, kde hostuje.

RC Břeclav jede v sobotu 22. listopadu hrát další utkání do Kremsu, podle všech předpokladů by zde měla Břeclav vyhrát, ale Krems má k dispozici navíc téměř celé mužstvo letos nehrajícího Melku, takže může hodně potrápit.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …