Jedna z mála radostí domácích. Foto :V.Hajdová

Břeclav zaspala úvod a v klíčovém utkání jen dotahovala. Bobři vezou od Dyje tři body

Břeclav – Břeclavským hokejistům se nepodařilo odskočit na osmém místě svým pronásledovatelům. V důležitém utkání sousedů v tabulce zaspali domácí začátek a už po pěti minutách prohrávali s Valašským Meziříčím 0:2. Ve druhé třetině dostali Lvi třetí a později i čtvrtou branku a vypadalo to na jasnou záležitost. Díky třem trefám Fejta, Buhaje a Dittricha se ale dostali zpět do utkání. A přestože ve zbylém čase tlačili na branku Bobrů, seč mohli, chyběla střelba a vyrovnání se nekonalo. Naopak hostům, kteří hráli v celém zápase jen jedinou přesilovku, stačilo jen párkrát se dostat před Šurého, aby v závěru přidali uklidňující pátou branku. Vítězství řídila první lajna Valachů, Martiník zaznamenal hattrick, David Varga přidal čtyři asistence.

Úvod utkání byl pro Břeclavany opravdu katastrofální. Už po necelé půlminutě prohrávali, když se po bully dostal kotouč ke kapitánu Bobrů Martiníkovi a ten zamířil švihem přímo do šibenice břeclavské brány. Ten samý hráč pak ve 4. minutě zakončil přečíslení dvou na jednoho chytrou kličkou Šurému a se Lvy to vypadalo zle nedobře. Prohrávat v důležitém utkání o udržení nadějí na play-off hned zkraje 0:2, to byla řádná rána na psychiku. A na ledě to bylo vidět. Nervozita, nulové sebevědomí, promarněná dvojnásobná přesilovka. To vše vyústilo v pouhé dvě střely na bránu Valachů, zbytek byly chabé pokusy a nahození s nejistým koncem.

Na začátku druhé části se Lvi navíc museli bránit poté, co dostal vyšší trest do konce utkání Medek. Přestože si Bobři dlouho početní výhodu sami faulem zkrátili, nakonec dokázali výhodu jednoho muže v poli využít. Nemuseli se ani příliš snažit, obránci Jedličkovi stačilo dobře zamířit švihem od modré čáry. Ani za stavu 0:3 to ale domácí nevzdali, trápení protrhl ve 32. minutě sváteční střelec Dominik Fejt, pro kterého byl přesný příklep prvním úspěchem v břeclavském dresu. To přesně břeclavské mužstvo potřebovalo. Kubáčova střela poté Svobodovi vypadla, ale do sítě nezamířila. Brankář hostí nakonec za další minutu stejně kapituloval, když ho z voleje prostřelil Tomáš Buhaj. Valašské Meziříčí si poté muselo vzít oddechový čas. Ten břeclavské hokejisty zpomalil a navíc pomohl Martiníkovi ve 38. minutě ke zkompletování hattricku. Lvi se ovšem znovu dotáhli na rozdíl jediné branky. V momentě, kdy do konce druhé části chybělo jen půl minuty, se dorážkou na brankovišti prezentoval Tomáš Dittrich.

Utkání tak získalo znovu náboj a Tobola měl ve 44. minutě na holi vyrovnání, ale kotouč nad ležícího Svobodu nedokázal zvednout a dopravit jej do prázdné klece. Lvi se neustále tlačili dopředu, ale Valašské Meziříčí jim nenechávalo ani centimetr prostoru navíc, samo hrálo opatrně a nic nevymýšlelo. Jistotu vítězství dali hosté v 57. minutě, kdy si na přihrávku Vargy zpoza brány počkal Škumát a definitivně pátou brankou Bobrů pohřbil naději Lvů na body. Břeclavané to v závěru zkusili v šesti, ovšem hra vabank kýžené snížení či dokonce vyrovnání nepřinesla.

Autor: Martin Daneš

Radek Haman (asistent Břeclavi): „Viděli jsme nejhorší první třetinu v sezoně. Kluci jakoby měli nohy v medu, nebruslili jsme a když se přidala i smůla, není divu, že jsme prohrávali po pěti minutách 0:2. Těžko jsme se z toho dostávali, kluci začali být hodně nervózní, ValMez byl na koni. Od druhé třetiny musím ocenit, že jsme se vrátili do utkání a začali jsme bojovat. Ani po čtvrté brance po chybě střídání jsme se nepoložili a dali znovu kontaktní gól. To jediné je pozitivní a přesně v tom tempu závěrečných dvou třetin proti Bobrům musíme nastoupit v sobotu ve Vsetíně. S chutí. Bobři byli v pohodě, vyhráli zaslouženě, ale sezona ještě nekončí.“

Petr Tejkl (trenér ValMezu): „My se musíme držet stále při zemi, našim hlavním cílem je záchrana. Pro nás je každé utkání klíčové už od poloviny sezony. Stále se ohlížíme za sebe, čekají nás totiž těžká utkání, jsem realista a moc snadných bodů tam pro nás není. Ale venkovní vítězství si rozhodně užíváme, venku moc nevyhráváme, Jsme v tomto ohledu nejhorším týmem. Chceme mít co nejdřív jistotu záchrany, abychom ze sebe setřásli toho strašáka. A pokud vyjde play-off, bude to pro nás jen příjemný bonus.“

HC LVI Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:5 (0:2, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Fejt (Tobola), 34. Buhaj (Červenka), 40. Dittrich (Zháňal) – 1. Martiník (D.Varga), 4. Martiník (D.Varga), 27. Jedlička (Adamík), 38. Martiník (D.Varga, Finkes), 57. Škumát (D.Varga, Martiník)

Vyloučení: 0:4, navíc Medek (BV) 5+do konce, bez využití, Rozhodčí: Volf – Novák, Smilek, Diváci: 220,
Poměr střel: 18:30 (2:14, 9:8, 7:8)

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A), Dittrich, Beneš (A), Fejt, Konečný – Červenka, Tobola, Medřický, Kučera, Zháňal (C), Průdek, Konečný, Kozel, Buhaj, Kubáč, Papp, Medek

HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda – Gulda, Finkes, Valentík, Jedlička, Kovář, Adamík – Cink, Baroš, Kuchta, Varga M., Sprušil (A), Martiník (C), Studený (A), Kysučan, Škumát, Varga D., Slovák

Další zápasy 38. kola: Karviná – Hodonín 2:7, Přerov – Opava 4:2, Technika – volno, Nový Jičín – Poruba 1:6, Frýdek – Vsetín 2:5